Facebook Google+ Twitter

Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 07:03

Amerykanie, jak w każdy ostatni czwartek listopada, obchodzą dziś Święto Dziękczynienia. Tego dnia mieszkańcy USA spotykają się z najbliższymi, by wspólnie zjeść pieczonego indyka.

Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy obchodzone było w kolonii Plymouth w 1621. Osadnicy świętowali wtedy razem z Indianami pierwsze udane zbiory.

Święto Dziękczynienia obecnie ma charakter rodzinny. Dziesiątki milionów Amerykanów przemierzają kraj, by zjeść obiad z najbliższymi. Na niemal każdym amerykańskim stole będzie dziś faszerowany indyk, puree ziemniaczane, żurawina i sos gravy.

Amerykanie rozpoczynają świąteczną ucztę podziękowaniami za to, co dobrego im się przydarzyło w ostatnim roku. Stałym elementem obchodów tego dnia jest też wspólne oglądanie meczów futbolu amerykańskiego.

W Święto Dziękczynienia ulicami wielu amerykańskich miast przejdą parady. Najsłynniejsza - Parada Macy's - odbędzie się w Nowym Jorku.

Tradycją Święta Dziękczynienia jest ułaskawienie indyka przez amerykańskiego prezydenta. Wczoraj, Barack Obama darował życie indykowi o imieniu Courage, czyli Odwaga, który swoich dni dożyje w Disneylandzie. Na prezydenckim zaś stole też będzie indyk - tyle, że inny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.