Facebook Google+ Twitter

Amerykanie odmawiają wiz Polakom. Aby nie wprowadzić ruchu bezwizowego?

W ubiegłym roku prawie 11 procent Polaków starających się o wizę do USA otrzymało odmowę. Nie wiadomo z czego wynika wzrost odmów wizowych, ale może przyczynić się do odrzucenia Polski z programu ruchu bezwizowego.

 / Fot. By Zboralski [Public domain], via Wikimedia CommonsW 2012 roku odmowy wizowe otrzymało 9,3 proc. Polaków, w ubiegłym - aż 10,8 proc. Nie wiadomo z czego wynika ten wzrost, ale wiadomo jedno: na pewno nie jest dla nas korzystny.

Amerykańskie przepisy stanowią, że kraj, który stara się o wprowadzenie ruchu bezwizowego, nie może przekroczyć limitu 10 proc. odmów. Ubiegłoroczny wynik może więc przyczynić się do odrzucenia Polski z programu bezwizowego.

Po opublikowaniu statystyk odmów wizowych z ubiegłego roku polska ambasada zwróciła się do Waszyngtonu z prośbą o uproszczenie systemu składania wniosków wizowych. Ambasador Ryszard Sznepf uważa, że wnioski są niejasne i wywołują wiele nieporozumień.

W tej chwili jednak ustawa imigracyjna wciąż nie została zaakceptowana przez Izbę Reprezentantów. Znajduje się w niej zapis, łagodzący kryteria wizowe, ale punkt sporny stanowi leży gdzie indziej - w notce, ułatwiającej uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego nielegalnym imigrantom, m.in. z Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Grzegorzu, masz racje, że przeciętny Amerykanin ma żadne lub bardzo małe pojęcie o Polce i Europie w ogóle. Lecz z tego co wiem to do Rosji, Ukrainy i Białorusi muszą mieć wizy, a więc dopóki nas wrzucają do jednego kosza to my również wprowadźmy im wizy.
Miejmy honor, po tym jak wydymali nas w Iraku, Afganistanie i kontrakcie na F-16

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyczyna tego jest jedna. Ogromna większość Anglosasów nie odróżnia toastu "Na zdrowie!" od "Na zdarowje!", polskiej wódki od rosyjskiej itd. itp. Dopóki nie wyciągnięmy z tego właściwych wniosków będą sobie opowiadać "polskie dowcipy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku. to nie jest ząb z ząb, to jest reguła wzajemności, obowiązująca w pawie międzynarodowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtarzam jeszcze raz: Mamy prawo retorsji. Skoro my musimy mieć wizy, to oni także.
Ząb za ząb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezaleznie od tego co ich ciagnie nie może być tak, że nas te gnojki traktuja z buta, a inne narody przyjmuja z otwartymi ramionami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia fakt , co tak Polaków ciągnie do tej Ameryki . ? Skamlają jak małe pieski . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już kiedyś postulowałem wprowadzenie wiz dla Amerykanów. Nie bójmy się !
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Własnie widzimy jak nasz "najlepszy sojusznik" nas traktuje. Dla USA byliśmy w miarę ważni w latach 90 i może na początku walki z terroryzmem, a teraz to nas mają nie powiem gdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.