Facebook Google+ Twitter

Amerykanie odwołali dyplomatów z Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-01 18:01

Zaostrza się kryzys w stosunkach amerykańsko-białoruskich. Agencja Associated Press poinformowała, że Stany Zjednoczone postanowiły zamknąć swoją ambasadę w Mińsku i nakazały Białorusi zrobić to samo.

Waszyngton polecił władzom w Mińsku wycofanie do 16 maja swoich dyplomatów z ambasady w Waszyngtonie oraz konsulatu w Nowym Jorku. Departament Stanu zapowiedział jednocześnie, że od jutra wstrzymuje działalność ambasady w stolicy Białorusi. Amerykańscy dyplomaci mają opuścić ten kraj w ciągu 72 godzin. Interesy Stanów Zjednoczonych na Białorusi mają reprezentować dyplomaci z "kraju trzeciego". Amerykanie nie poinformowali jeszcze z jakiego.

Do zaostrzenia stosunków pomiędzy Waszyngtonem a Mińskiem doszło po wprowadzeniu przez Stany Zjednoczone sankcji ekonomicznych, które dotknęły przede wszystkim białoruski koncern energetyczny Biełnieftiechim. Władze w Mińsku wezwały wtedy na konsultacje swojego ambasadora w Waszyngtonie i poleciły Amerykanom zrobić to samo.

Stany Zjednoczone należą do największych krytyków rządów prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Amerykanie zarzucają władzom Białorusi ograniczanie swobód obywatelskich
oraz prześladowanie opozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Amerykanie zarzucają władzom Białorusi ograniczanie swobód obywatelskich
oraz prześladowanie opozycji."

Może spróbują powiedzieć to samo o Rosji? :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.