Facebook Google+ Twitter

Amerykanie oglądają już nowe odcinki trzeciej serii "Zagubionych"

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-02 22:12

Okrzyknięty serialem wszech czasów amerykański „Lost” (Zagubieni) ma spore grono zwolenników także w Polsce. Jak zakończą się przygody rozbitków feralnego lotu Oceanic 815 – trudno powiedzieć. Niektóre ze starych i nowych wątków można jednak przewidzieć już teraz, opierając się na tym, co zdradzili scenarzyści „Zagubionych”.

Wydaje się, że w ostatecznym finale całej serii Inni mogą zostać całkowicie „wybieleni” z grzechów, stając się grupą tych dobrych, a nie „czarnych charakterów”. Producenci sugerowali, że fabuła trzeciej części będzie w większości poświęcona właśnie Innym i ich życiu na wyspie.

Kogo wybierze Kate?

Do tej pory tajemnicza, energiczna piękność z policyjną kartoteką nie mogła zdecydować się, czy związać się uczuciowo z lekarzem Jackiem, czy z awanturnikiem Sawyerem. Od dawna widzowie sugerowali jednak, że Kate wraz z Sawyerem tworzy na ekranie świetną parę. Zresztą nowa bohaterka, Juliet wydaje się być dobrą rekompensatą uczuciową dla Jacka. O romansie Jacka z tajemniczą pięknością (której intencje są dwuznaczne) oficjalnie napisano w informacji prasowej ABC.

Czy wyspa leczy chorych?

Zdaniem ekspertów, tajemnicza siła przywracająca sprawność chorym będzie drugim z ważnych wątków trzeciego sezonu. Stąd przewidywana kluczowa rola Locke’a, który przed katastrofą przez cztery lata poruszał się na wózku inwalidzkim, sparaliżowany od pasa w dół. Powodem jego inwalidztwa może być zemsta tych, których ograbił z pieniędzy jego ojciec (a Locke mu w tym pomagał).

Czy Desmond ma zdolności przewidywania przyszłości?

W ostatniej scenie filmu kończącego drugą serię właz z bunkra spada po wybuchu na plażę wprost z nieba, pośród zdezorientowanych rozbitków. Sugeruje się, że Desmond, Locke i Mr. Eko mogli zginąć w elektromagnetycznej eksplozji. Wiadomo jednak już, że wszyscy przeżyją katastrofę. W dodatku w następnych odcinkach okaże się, że Desmond w jakiś sposób wie, co wydarzy się w przyszłości. I potrafi przeciwdziałać niektórym ze zdarzeń losowych. Producenci z ABC zdradzili, że wszyscy aktorzy grający role w filmie mają nadal ważne kontrakty i niebawem dołączą na ekranie do bohaterów trzeciej części „Zagubionych” (Sayid również). Kontraktu nie przedłużono jedynie z Haroldem Perrineaou (ciemnoskóry Michael).

Co Dharma robi z porwanymi dziećmi?

Sugestie, że Inni wykonują na porwanych dzieciach jakieś niebezpieczne i nieetyczne eksperymenty, może okazać się fałszywa. Jeśli przyjąć założenie, że Inni to pozytywni bohaterowie serialu, którzy kontynuują próbę zbudowania utopijnego, dobrego społeczeństwa, zainicjowaną przez Dharma Initiative.

Kim jest Libby?

To jedna z najbardziej „pokręconych” postaci w drugim sezonie „Zagubionych”. Poznajemy ją na wyspie jako psychologa (wcześniej rok medycyny). Jednocześnie wiemy, że była zwykłą pacjentką zakładu dla nerwowo chorych (razem z Hurleyem), ale też bogatą wdową, która przekazuje Desmondowi jacht swego męża. Być może Libby jest członkinią Hanso Foundation (wtyczką) lub prywatnym detektywem prowadzącym tajne śledztwo.

Czy Claire jest siostrą przyrodnią Jacka?

Claire to sympatyczna, zagubiona blondynka, która rodzi swe dziecko na wyspie (w Los Angeles miała je przekazać do adopcji). Przypomnijmy sobie, że ojciec Jacka (po alkoholowym skandalu) wyjeżdża do Australii żeby spotkać się ze swą córką, o której nikt oprócz niego nie wie. Matka dorosłej już dziewczyny (podobna fizycznie do Claire) nie chce pozwolić mu na zobaczenie się z córką.

Co widzieli już Amerykanie

Akcja pierwszego odcinka trzeciej części „Zagubionych” rozpoczyna się od osiedla Innych, położonego w odległej części wyspy. Ot kilkanaście całkiem zwyczajnie, po amerykańsku wyglądających domków. Przystrzyżone trawniki, ciasteczka prosto z elektrycznego pieca i małomiasteczkowe spotkania Klubu Książki, gdzie omawia się dzieła Stephena Kinga. Retrospektywna scena z trzęsieniem ziemi przypomina widzom katastrofę samolotu pasażerskiego, która na wyspę sprowadziła m.in. Kate, Jacka i Sawyera. I to oni, uwięzieni teraz przez Innych są głównymi postaciami odcinka.
Każdego z bohaterów zamknięto w izolacji w innym miejscu. Sawyera w stalowej klatce do tresowania niedźwiedzi. Jacka w pomieszczeniu podwodnego bunkra Dharmy ze szklaną szybą pancerną, która oddziela go od próbującej przesłuchiwać go urodziwej Juliet (fizycznie podobna do byłej żony Jacka, Sarah). Kobieta wydaje się wiedzieć dokładnie wszystko o samym Jacku, jak i o jego rodzinie. Wydaje się, że największych przywilejów dostąpiła Kate, którą zajmuje się sam przywódca Innych, Ben. Ciepły prysznic, szampon, ręcznik, elegancka sukienka i wykwintne śniadania w altanie na plaży. – Katie, następne dwa tygodnie będą dla ciebie bardzo nieprzyjemne – mówi Ben/Henry do skutej kajdankami dziewczyny...
Adam Synowiec/Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hmmm... Powinno się chyba napisać na początku, że artykuł zawiera trochę spoilerów :0
Ale jest ciekawie. Też się zastanawiam jak skończy się historia Zagubionych. Obawiam się tylko czy scenarzyści nie popłyną na meandry jak to się stało z innym kultowym serialem - The X-files.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.