Facebook Google+ Twitter

Amerykanie po cichu legalizują marihuanę

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-11-04 22:19

Kiedy na okładce magazynu "Fortune", biblii dziennikarstwa ekonomicznego, pojawia się pytanie: "Czy trawka jest już legalna?", możemy być pewni, że coś jest na rzeczy.

 / Fot. PolskapresseO zmianach zachodzących w Stanach Zjednoczonych świadczy również notatka opublikowana niedawno przez Departament Sprawiedliwości. Urzędnicy administracji Baracka Obamy zapowiadają w niej, że nie będą już przeprowadzali nalotów na apteki sprzedające marihuanę dla celów medycznych zgodnie z prawem stanowym.

Nie był to symboliczny gest. Marihuana zażywana jako środek leczniczy pomagający m.in. przy nudnościach po chemioterapii, jaskrze czy wyniszczeniu organizmu spowodowanym AIDS jest już legalna w 13 stanach. Kolejnych 13 planuje zmianę przepisów. W ubiegłym tygodniu w Kalifornii odbyło się posiedzenie komitetu ustawodawczego, na którym rozważano nie to, czy stosowanie marihuany dla celów medycznych powinno nadal być dozwolone, ale czy należałoby zalegalizować wszelkie jej użycie. Skąd taki pomysł? Bankrutujący stan mógłby w ten sposób sporo zarobić, opodatkowując trawkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rastafarjanin
  • Rastafarjanin
  • 02.11.2010 21:33

No to gitara ;D oby tak dalej może do Europy dojdzie ; P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.