Facebook Google+ Twitter

Amerykanie przeprowadzili atak rakietowy na Pakistan

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 16:31

Co najmniej trzy osoby zginęły w zachodnim Pakistanie w wyniku ataku przeprowadzonego przez amerykański samolot bezzałogowy. Do ataku doszło dwa dni po rozmowach pakistańsko-amerykańskich, w czasie których Islamabad wyraził dezaprobatę dla nalotów na graniczące z Afganistanem terytoria plemienne.

Celem ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego był domniemany konwój talibów poruszający się drogą w Południowym Waziristanie. Do ataku użyto dwóch pocisków rakietowych, które trafiły w ciężarówkę wioząca prawdopodobnie ekstremistów.

Ataki przeprowadzane z powietrza są zdaniem amerykańskich służb wywiadowczych skutecznym sposobem zwalczania talibów ukrywających się na terenie Pakistanu i przeprowadzających operacje zbrojne w Afganistanie. Jednocześnie budzą one gniew miejscowej ludności, która twierdzi, że w ich wyniku giną także cywile. Władze w Islamabadzie od dawna wzywają Waszyngton do zaprzestania nalotów traktowanych przez nie jako naruszenie suwerenności kraju.

Przed kilkoma dniami Islamabad zaproponował Amerykanom przekazanie pewnej liczby samolotów bezzałogowych lotnictwu pakistańskiemu, które miałoby samodzielnie prowadzić operacje na terytoriach plemiennych. Część komentatorów przestrzega jednak, że maszyny te mogłyby być wykorzystane także w ewentualnym konflikcie granicznym z Indiami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.