Facebook Google+ Twitter

Amerykanie redukują arsenał nuklearny. To wynik porozumienia z Rosją

Pentagon redukuje amerykański arsenał zagłady tak, by wypełniał postanowienia traktatu New START, który został podpisany przez USA i Rosję. Na te zmiany zostanie przeznaczone 300 milionów dolarów.

Redukcja amerykańskiego arsenału zagłady. USA wypełniają umowę z Rosją / Fot. By David B. Gleason from Chicago, IL (The Pentagon) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsZostały ujawnione szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób zostaną zredukowane amerykańskie siły, by były zgodne z traktatem New START. Jak podaje TVN24 ilość gotowych do ataku rakiet i bombowców ma być zredukowana do 700, które przenoszą w sumie 1550 głowic jądrowych. 30 bombowców straci możliwość przenoszenia broni jądrowej, a także 56 wyrzutni na okrętach podwodnych zostanie wyłączonych. W razie zagrożenia będzie możliwość ponownego uzbrojenia.

Stany Zjednoczone wraz z Rosją na te zmiany mają czas do 2018 roku. Pentagon przez najbliższe trzy lata planuje na ten cel wydać 300 milionów dolarów.

Traktat New Start został podpisany w 2010 roku i miał być nowym początkiem w relacjach między USA i Rosją. Barack Obama podpisał go jeszcze z Dmitrijem Miedwiediewem. Wydaje się, że obecna sytuacja związana z Krymem i Ukrainą nie ma wpływu na realizację traktatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawi mnie jak niby oba kraje mają kontrolować wywiązywanie się z umowy drugiej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.