Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

422 miejsce

Amerykanie reklamują Morskie Oko. Tatrzańskie jezioro na liście Wall Street Journal

"The Wall Street Journal" umieścił Morskie Oko na liście pięciu najpiękniejszych jezior na Ziemi. Tatrzańskie zbiornik znalazł się m.in. obok kenijskiego jeziora Nakaru.

 / Fot. By Tamerlan (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsW artykule pt. "Great lakes around the world" The Wall Street Journal wymienia na pierwszym miejscu Morskie Oko. W krótkiej notce amerykańscy dziennikarze opisują położenie jeziora. Nazywają go "ukrytym skarbem" i podkreślają, że latem można spotkać nad jego brzegiem żywiące się delikatną florą kozice.

Kolejne wymienione zbiorniki to sztuczne Jezioro Powell w Colorado, Jezioro Nakuru w Kenii, Jezioro Czterech Kantonów w Szwajcarii i Jezioro Saimaa w Finlandii.

"Czy szukasz tropikalnego raju, czy alpejskiego schronienia, powrócisz na łono natury w jednym z tych spektakularnych miejsc" - reklamuje swój wybór WSJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Amerykańscy inwestorzy sygnalizowali chęć zbudowania kolejki gondolkowej napowietrznej z Krakowa do Zakopanego, może teraz reklamują ostatnią stację?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Jezioro Tysiąca Wysp ? Wprawdzie to sztuczne jezioro, położone w prowincji Zhejiang w Chinach, ale na powierzchni 573 km2 znajduje się aż 1078 wysp.To jest dopiero widok ! Bardzo miło ,że docenili nasze polskie Morskie Oko, przynajmniej nie jest sztuczne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.