Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14875 miejsce

Amerykanie schwytali siedem syren. Widział je Barack Obama?

Rzecznik Krajowej Administracji Oceaniczno-Atmosferycznej wprawił świat w konsternację, oznajmiając, że posiada dowody na istnienie... syren. Według niego, żyją one m.in. w Morzu Śródziemnym oraz na Atlantyku i Pacyfiku.

 / Fot. Ahoerstemeier, CC 3.0Sandy Nixon, rzecznik Krajowej Administracji Oceaniczno-Atmosferycznej, ogłosił, że "hybrydy ludzko-rybne" żyją w wodach na całym świecie. Można je spotkać m.in. w ciepłych wodach Karaibów, na Pacyfiku i Atlantyku, ale również w... Morzu Śródziemnym.

Amerykańskiej organizacji udało się schwytać siedem syren. "Wodne humanoidy" znajdują się w akwiarium i są obserwowane przez naukowców. Według polskiegoradia.pl, syreny oglądał Barack Obama.

Syreny pojawiały się w greckiej i rzymskiej mitologii i były przedstawiane jako półkobiety-półryby bądź półkobiety-półptaki. Niezależnie od tych różnic, stworzenia te zawsze były związane z wodą. Nie wolno jednak zapominać, że syreny pojawiły się w epoce kamienia łupanego, 30 tysięcy lat temu, na malowidłach naskalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.