Facebook Google+ Twitter

Amerykanie trzymaja w więzieniach małe dzieci?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 08:58

Amerykanie trzymają w afgańskich więzieniach kilkuletnie dzieci. Takie oskarżenia pod adresem armii Stanów Zjednoczonych padły ze strony afgańskich organizacji praw człowieka.

Afgańscy działacze twierdzą, że w więzieniu w bazie Bagram trzymanych jest co najmniej kilkoro dzieci. Niektóre z nich mają nawet dziewięć lat, a żadne nie zostało jeszcze oskarżone. Afgańczycy twierdzą, że jest niemożliwe, aby dzieci miały jakiekolwiek powiązania z grupami terrorystycznymi. Afgański rząd nie potrafi powiedzieć, na ile te informacje są prawdziwe, a przedstawiciele amerykańskiej armii odmawiają komentarza w tej sprawie.

To kolejna kontrowersja wokół więzienia w bazie Bagram. Amerykanie przetrzymują tam osoby zatrzymane w akcjach antyterrorystycznych. Kiedy ogłosili, że będą powiększać więzienie, w całym Afganistanie podniosły się protesty. W prasie pojawiło się wiele artykułów, których autorzy dowodzili, że więzienie w Bagram jest nielegalne, bo tylko afgański rząd ma prawo więzić kogokolwiek na terenie swojego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.