Amerykanie w pełni zrewanżowali się biało-czerwonym

Po piątkowym, pewnym zwycięstwie nad Amerykanami w pierwszym meczu Ligi Światowej w tym roku, polscy siatkarze w sobotę ulegli mistrzom olimpijskim. USA zrewanżowało się w pełni za porażkę poniesioną w piątek.

Kapitalna seria Williama Priddy'ego dała wygraną

Na początku premierowej partii, podobnie jak w piątkowym starciu, Polacy zdobyli kilka punktów przewagi dzięki świetnym zagrywkom Michała Ruciaka. Później jednak gospodarze mieli problemy z przyjęciem, ponadto dwukrotnie na lewym skrzydle pomylił się Bartosz Kurek, a po chwili został zatrzymany przez Davida Lee i Amerykanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:6.

Następnie sytuacja się odwróciła - goście popełnili kilka błędów, czasem wręcz banalnych, przez co stracili przewagę. Biało-czerwoni przejęli inicjatywę, wyprowadzili skuteczne kontrataki i na drugim czasie technicznym już wygrywali.

Po powrocie na boisko jeszcze powiększyli różnicę (19:16), ale dwa niekorzystne ustawienia, z Williamem Priddym i Ryanem Millarem na zagrywce, przyniosły USA najpierw 5, a później 3 "oczka" z rzędu. Gospodare nie byli w stanie odrobić tej straty i przegrali do 22.

Goście ponownie lepsi w kluczowych momentach

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron. Nie brakowało mocnych zbić i efektownych wymian. Taki stan trwał do drugiej przerwy technicznej.

Po niej dominowali już tylko "Jankesi". Co prawda trener polskiej reprezentacji, Andrea Anastasi, starał się ratować sytuację, biorąc czas (16:19) oraz wprowadzając na plac gry Marcina Możdżonka w miejsce Piotra Nowakowskiego, lecz rozpędzeni goście utrzymywali prowadzenie, grając konsekwentnie i wykorzystując każdą okazję do powiększenia dorobku punktowego. Po ataku Claytona Stanleya mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:19.