Facebook Google+ Twitter

Amerykanie werbowali Białorusinów do siatki szpiegowskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 18:08

Amerykańscy dyplomaci werbowali Białorusinów do siatki szpiegowskiej - twierdzą przedstawiciele Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego. Pierwsze nieoficjalne informacje na ten temat pojawiły się w państwowych mediach ponad miesiąc temu. Według niezależnego portalu Karta - 97 w związku z tą sprawą - nikt nie został zatrzymany.

Siatkę szpiegów miła tworzyć jeden z kadrowych pracowników ambasady USA w Mińsku, który zwerbował do pomocy 10 Białorusinów. Rzekomi szpiedzy według informacji rzecznika KGB, Walerego Nadtaczajewa - fotografowali lotniska, punkty graniczne i twarze funkcjonariuszy milicji.

Pierwsze wzmianki o amerykańskich szpiegach pojawiły się w państwowych mediach w kilka dni po wprowadzeniu przez USA sankcji ekonomicznych wobec białoruskiego koncernu Biełnefichim. W lutym personel ambasady liczył 35 osób obecnie, na żądanie białoruskiego MSZ, zredukowano liczbę dyplomatów do 4 osób.

Biały Dom zapowiada zaostrzenie sankcji ekonomicznych wobec Białorusi. Warunkiem powrotu do dialogu jest uwolnienie wszystkich więźniów politycznych i zaprzestanie łamania praw człowieka przez władze w Mińsku.


M.Jastrzębski /jurczynski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.