Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24454 miejsce

Amerykanie wierzą, że kataklizmy są znakiem od Boga

Wiele rejonów USA regularnie co roku nawiedzają silne wichury – tornada i cyklony. Te pogodowe naturalne kataklizmy, Amerykanie traktują, jako ważne znaki od Boga.

W USA, po kilku latach kryzysu gospodarczego, życie zaczyna wracać do normy. Ludzie jednak nie mają spokoju – ich dobytek niszczą co jakiś czas fale tornad i cyklonów. Przynoszą straty liczone w dziesiątkach miliardów dolarów. W minionym tygodniu szalejące tornada przetoczyły się na rozległej przestrzeni kraju, m.in. od Zatoki Meksykańskiej do Wielkich Jezior. Zniszczyły totalnie wiele dużych miast i małych miejscowości. Zginęło kilkadziesiąt osób w kilku stanach, m.in. w Illinois, Missouri i Tennessee. Dorobek ludzki zamienił się w mgnieniu oka w gruzowiska.

Media podały, iż wichura przewracała solidne domy jak kartony, wywróciła setki drzew, uszkodziła więzienie, zniszczyła tysiące samochodów i linie wysokiego napięcia. W wielu regionach budynki świątyń zaczęły pełnić rolę schronisk dla tysięcy ludzi.

W minioną sobotę ratownicy przeczesywali tereny mocno zniszczonej jednej z miejscowości w Indianie, w której tornado było tak silne, że autobusy wbijały się w budynki. W niektórych rejonach zachodniej Florydy, południowej Georgii, południowej Alabamy i wschodniej Karoliny Południowej, władze wprowadziły stan pogotowia w związku z tornadami. Zeszłego tygodnia przechodziły dwie silne fale tornad przez centralną i środkowo-zachodnią części USA.

Naukowcy postanowili zbadać nastroje społeczne i opinie Amerykanów na temat naturalnych kataklizmów. Wynika z nich, że 44 procent badanych jest zdania, że poprzez kataklizmy, np. takie jak zeszłoroczne tsunami w Japonii, "Bóg ostrzega ludzkość, aby się opamiętała" – informuje portal twojapogoda.pl. Zespół socjologów, dla potrzeb badań, dobrał odpowiednio osoby pod takim kątem, aby jak najbardziej odzwierciedlały amerykańskie społeczeństwo. Wzięto, więc pod uwagę ludzi według płci, zawodu, wykształcenia, religii i miejsca zamieszkania.

Okazało się, że 56 procent Amerykanów zgadza się lub prawie zgadza, że Bóg kontroluje wszystkie wydarzenia mające miejsce na naszej planecie – pisze twojapogoda.pl. 44 proc. badanych wyraża pogląd, że klęski żywiołowe mogą być boskim ostrzeżeniem a co trzeci sądzi, że "Bóg czasem każe cały naród za grzechy kilku osób".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

No cóż. Buddyści nie uważają katastrof za znak od boga, bo oni nie mają żadnego boga. :) Za to zarówno oni jak i hinduiści uważają za decydujące prawo przyczynowo-skutkowe i w związku z tym są przekonani, że katastrofy nie wydarzają się przypadkowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czlowieku , kto ci dal prawo ? , przed upadkiem przychodzi pycha ratoj swoja, skure, ,a za innych , to nie chciej aby Swie,ty Bog cie, rozliczyl , co to sa, za Chrzescijanie wierza,cy a nie praktykuja,cy , Albo jestes wierza,cym albo nie wierza,cy , a letnich Bog wypluje z swoich ust , ratuj dusze, swoja, . Udowodnij ze 95% . Boga sie, nie boisz , jeszcze Bog pokarze kto jest mu poslusznym,? Milosc bez madrosci to anarchia . Ja jestem teokrata, i wole, powiedziec jak Dawid niech mnie Bog wychowuje na wlasna, Jego chwale, i nie odda ja, nikomu wszyscy zgrzeszyli i brak im chwaly Bozej .!!! A kosciol Jezusa Chrystusa moce piekielne nie przemoga, tylko dlatego ze On Baranek Bozy zgladzil grzech i Jego swie,ta krew obmywa i kazdy czlonek Jego Kosciola jest Jasniejszy niz snieg . Ale nie kituj bzdur ze 95% Jest wierza,cych i zastanow sie, dobrze Bog cie, z tego rozliczy co do joty , przed upadkiem przychodzi pycha , ilu jest obludnikow , Cheretykow . ITD. Nieboj sie, mala trzodko gdyz upodobalo sie, Ojcu Niebianskiemu dac wam Krolestwo Boze. Ale na pewno niebe,dzie ich 95% . Kto sie, wywyzsza be,dzie ponizony.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż i bez zdjęcia doskonale sobie radzą.
Kiedyś mój ojciec powiedział do mnie: "Słuchaj mądrzejszego od siebie, głupi miele ciągle to samo i zgłupiejesz. Jak się porywasz, to na mocniejszego a słabszego broń przed mocnym".
Zwróciłeś uwagę na moich znajomych? Są lepsi ode mnie i zdolniejsi i takich kocham. Nigdy nikogo nie obrażają a jak muszą odparować cios, to robią to w sposób godny człowieka. Nie chowają swojej twarzy i idą prosto przed siebie z uniesioną głową. Z takich należy być dumnym. No, niektórzy jeszcze nieśmiali. Są jednak zdolni i wszystko przed nimi. Ważne, że im dobrze życzę. A że mają odmienne poglądy? To jest życie.
"Panta rhei."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobaczysz jakiego nośnego potencjału nabiorą te artykuły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze by było, żebyś przy każdym artykule zamieszczał zdjęcie symbolizujące treść. Bardzo ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polsce to nie grozi, ponieważ 95% chrześcijan żyje w całkowitej czystości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.