Facebook Google+ Twitter

Amerykanie znów zbombardowali Pakistan

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 09:19

Amerykański samolot bezzałogowy przeprowadził kolejny atak rakietowy na cele w Pakistanie. Według wstępnych informacji zginęły cztery osoby, a sześć zostało rannych.

Atak został przeprowadzony na obszarze Północnego Waziristanu. Jego celem były zabudowania wykorzystywane przez talibów działających na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Do ataku doszło w kilka dni po podobnym incydencie, w którym zginęło dwadzieścia osób oraz w dwa dni po wręczeniu ambasadorowi USA w Islamabadzie ostrego protestu władz pakistańskich wobec powtarzających się nalotów.

W ostatnich miesiącach bezzałogowe samoloty USA atakowały już kilkanaście razy cele na terytoriach plemiennych Pakistanu budząc gniew społeczeństwa tego kraju. Amerykańscy wojskowi nie komentują ataków, choć przyznają, iż bez zniszczenia kryjówek talibów w Pakistanie trudno prowadzić operacje w sąsiednim Afganistanie.

Według ekspertów samoloty bezzałogowe wykonują misje na zlecenie CIA, a nie Pentagonu. Wczoraj wojska rządowe Pakistanu przeprowadziły w rejonie nadgranicznym ćwiczenia w zwalczaniu samolotów bezzałogowych, a przedstawiciele pakistańskiej armii zapowiedzieli, że będzie ona broniła nienaruszalności przestrzeni powietrznej oraz suwerenności kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.