Facebook Google+ Twitter

Amerykanin skazany na 15 lat więzienia za działalność na Kubie

Alan Gross, który został aresztowany w grudniu 2009 roku, usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności za działalność na rzecz obalenia ustroju na Kubie.

Oskarżyciel domagał się 20 lat więzienia za działalność opłacaną przez USA, która miała polegać na wspieraniu przedsięwzięć demokratycznych na Kubie. Gross twierdzi, że pracował nad zwiększeniem dostępu do internetu rodzin żydowskich na wyspie i powinien zostać uwolniony.

Zdaniem sądu, Alan Gross był członkiem programu, na który USA przeznaczyły 20 milionów dolarów. Jednocześnie stwierdził, że jest to jasny dowód na to, iż Stany Zjednoczone są cały czas aktywne w akcjach skierowanych przeciwko ustrojowi na wyspie.

Obrońca Grossa Peter J. Kahn oświadczył: "Odsiedział już 15 miesięcy w kubańskim więzieniu, Alan i jego rodzina zapłacili olbrzymią osobistą cenę podczas już długo trwającej zemsty Kuby na Stanach Zjednoczonych.” Zapowiedział również, że będzie robił wszystko co możliwe aby doprowadzić do uwolnienia swojego klienta - informuje CNN.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.