Facebook Google+ Twitter

Amerykanin zatrzymany za karmienie bezdomnych. Złamał lokalne prawo

90-letni Arnold Abbot został aresztowany przez policję w Fort Lauderdale na Florydzie za karmienie bezdomnych w miejscu publicznym. W miejscowości tej wprowadzono wcześniej obostrzenia dotyczące dokarmiania ludzi bez dachu nad głową.

 / Fot. Osvaldo Gago/CC BY-SA 2.0Arnold Abbot twierdzi, że policja potraktowała go niemal jak uzbrojonego. 90-latek został zatrzymany tylko za to, że karmił bezdomnych. W Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie mieszka mężczyzna, jest to legalne tylko po spełnieniu określonych kryteriów. Po pierwsze trzeba mieć zezwolenie władz. Można to robić nie bliżej niż 500 stóp (około 150 metrów) od domów mieszkalnych. Należy również zapewnić przenośne toalety - podaje Wyborcza.pl.

Abbot nie był jedynym zatrzymanym. Towarzyszyło mu dwóch pastorów. Mężczyzna zamierza ponownie naruszyć przepisy i karmić bezdomnych. Przyznaje, że jego organizacja Love Thy Neighbor nie jest w stanie spełnić stawianych przez prawo wymogów.

Czytaj także: Ulewne deszcze we Włoszech od połowy października. Z powodzią zmaga się Rzym (zdjęcia)


Policja uważa, że regulacje prawne pozwalają w czystych i bezpiecznych warunkach dokarmiać bezdomnych. Miejscem gdzie można robić to legalnie są np. świątynie.

Populacja bezdomnych w Fort Lauderdale liczy według Abbota 10 tys. osób i stanowią 5,3 procent osób w tym mieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.