Facebook Google+ Twitter

Amerykanka, która nie zna uczucia strachu

Kto nikogo się nie boi? Takie przymioty mają jedynie bohaterowie z bajek. W prawdziwym życiu ta cecha może przysporzyć nam sporo problemów. Tak jest w przypadku pewnej Amerykanki, która w wyniku defektu w centrum przetwarzającym emocje w mózgu, nie zna uczucia lęku.

Pewna Amerykanka, która nie zna uczucia strachu, wprawia naukowców w zdumienie i troskę. Nie tylko dlatego, że jej stan sam w sobie jest nadzwyczajny. Przede wszystkim dlatego, że nie potrafi rozpoznać niebezpieczeństwa, w jakim może się znaleźć. Według ekspertów może uważać się za osobę szczęśliwą, że w ogóle jeszcze żyje.

Kto nikogo się nie boi? Takie przymioty mają jedynie bohaterowie z bajek. W prawdziwym życiu ta cecha przysparza wspomnianej Amerykance sporo problemów. Na podstawie badań "kobiety bez lęku" uczeni dowiedli, że ciało migdałowate odgrywa w mózgu ważną rolę dla odczuwania strachu. W wyniku defektu w centrum przetwarzającym emocje w mózgu, kobieta nie zna uczucia lęku, o czym informuje http://de.news.yahoo.com/34/20101217/tsc-vollkommen-furchtlos-frau-ohne-angst-98fda55.html yahoo.com
Strach w naszym życiu jest konieczny, pełni rolę strażnika bezpieczeństwa. Jak podaje agencja informacyjna „Press Association“, 40-letnia pacjentka żyje w biednej i niebezpiecznej okolicy i niejednokrotnie była ofiarą ataków. Grożono jej zarówno nożem jak i bronią palną.

Takie sytuacje same w sobie są okropne. W przypadku tej kobiety najgorsze jest to, że sama nie potrafi ocenić w jakiej sytuacji się znajduje. Nie zdaje sobie sprawy, że jej życie jest zagrożone.

Badania wykazały, że kobieta nie bała się ani węży, ani pająków ani wówczas gdy miała przyłożony nóż do szyi, czy też gdy znajdowała się w wywołujących dreszcz grozy domach. Również nie potrafiła rozpoznać lęku na twarzach innych ludzi. Inne emocje takie jak radość czy smutek były całkowicie normalne.

Przyczyna braku odczuwania strachu leży w przebytej przez pacjentkę rzadkiej chorobie, w wyniku której zostało zniszczone ciało migdałowate. Teraz istnieje zagrożenie, że kobieta sama może wdać się w niebezpieczną sytuację.

Po rozpoznaniu dokładnego funkcjonowania ciała migdałowatego naukowcy mają nadzieję na opracowanie metody leczenia ludzi cierpiących na stres pourazowy. W USA dotkniętych jest nim ponad 7,7 milionów ludzi, w tym trzysta tysięcy weteranów wojny w Iraku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Diagnosta
  • Diagnosta
  • 20.12.2010 22:01

@ M. Najda. To cos podobnego jak z panią.
@ J. Kato. Jak wyżej. Niesamowite, że udaje się paniom bez uszczerbku na zdrowiu prawie wszystko skomentować. Niesamowite! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak masz rację Joasiu. Najgorsze jest to, że sama nie zdaje sobie z tego sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.12.2010 18:14

Ta kobieta jest w nieustannym niebezpieczeństwie, niesamowite i bardzo ciekawe. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.