Facebook Google+ Twitter

Amerykanka pod zarzutem szpiegostwa trafiła do teherańskiego aresztu

Jak donoszą lokalne media w Iranie, 55-letnia obywatelka Stanów Zjednoczonych została aresztowana przez irańskie władze pod zarzutem szpiegostwa na rzecz swojego kraju.

http://www.flickr.com/photos/indigoprime/2449848968/sizes/o/in/photostream/ / Fot. Flickr.comKobieta, która została umieszczona w areszcie w Teheranie, miała być szpiegiem służb amerykańskich, a zdradzić miał ją mikrofon ukryty w zębach. Stany Zjednoczone wciąż nie potwierdziły oficjalnie tej informacji. Jeśli jednak miałaby okazać się ona prawdziwa, 55-letnia Amerykanka byłaby już czwartym szpiegiem zatrzymanym i oskarżonym o ten czyn w Iranie, w przeciągu ostatnich dwóch lat.

O aresztowaniu kobiety donosi państwowa gazeta IRAN. Dziennikarze opisali jej zatrzymanie przez władze celne w przygranicznym mieście Nordouz, oddalonym o 370 mil od stolicy kraju, Teheranu. Amerykanka przybyła do Iranu z Armenii bez wizy. Jeden z anonimowych urzędników wypowiadających się dla irańskiej agencji informacyjnej Fars, stwierdził: "jej życie może być w poważnym niebezpieczeństwie, jeśli pozwolilibyśmy jej na powrót do Armenii".

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze spięcie na linii Iran - Stany Zjednoczone, kiedy to kraj rządzony przez Mahmuda Ahmadinedżada zatrzymał obywateli Ameryki. W lipcu 2009 roku w Teheranie aresztowano trzech Amerykanów: Sarah Shourd, Shane Bauer i Josha Fattal. Początkowo oskarżani o nielegalne przekroczenie granicy w Iranie, ostatecznie obciążeni zostali zarzutem szpiegostwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.