Facebook Google+ Twitter

Amerykańscy inwestorzy znów nie mają powodu do radości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-17 21:26

Od spadków rozpoczęła się dzisiejsza sesja giełdy w Nowym Jorku. Mimo uratowania przez rząd Stanów Zjednoczonych giganta ubezpieczeniowego AIG, sytuacja na amerykańskich rynkach finansowych nadal jest niestabilna.

Chwilę po rozpoczęciu sesji na Wall Street ceny akcji zaczęły spadać. Wskaźnik Dow Jones obniżył się o prawie 250 punktów czyli o 2,5 procent. Sytuacji nie uspokoiło uratowanie przez administrację amerykańską korporacji ubezpieczeniowej AIG. Okazało się bowiem, że nadal pogarsza się sytuacja na rynku nieruchomości, gdzie tkwi źródło obecnego kryzysu finansowego. Departament Handlu ogłosił, że w sierpniu liczba nowo wybudowanych domów i mieszkań w Stanach Zjednoczonych spadła o ponad 6 procent, czyli do poziomu najniższego od 17 lat.

Amerykańskie media donoszą tymczasem, że władze Stanów Zjednoczonych poszukują inwestora, który zgodziłby się wykupić firmę oszczędnościowo-kredytową Washington Mutual. Według dziennika "New York Post" na razie nie ma chętnych do przejęcia tej korporacji. W ciągu ostatniego miesiąca wartość akcji Washington Mutual spadła o połowę, w ostatnim roku o 83 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.