Facebook Google+ Twitter

Amerykańscy konstruktorzy zaprezentowali samochód przyszłości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 22:32

Auto ma być bezpieczne, oszczędne i w pełni automatyczne.

- Nowym samochodem będzie można jeździć nawet bez prawa jazdy. Pojazd będzie miał bowiem w pełni automatyczny system sterowania, co nie wymaga żadnego udziału kierowcy - twierdzi jeden z konstruktorów, profesor Matt Barth z Uniwersytetu Kalifornijskiego. - Z przodu ma się znajdować układ kierowniczy, wyposażony w urządzenia podobne jak samolocie i działają tak samo jak autopilot. Nie ma też kluczyków ani kierownicy; trzeba tylko nastawić program i wcisnąć guzik start. Jako zabezpieczenie przewidywana jest funkcja kierowcy, ale to tylko w przypadku awarii - zaznacza profesor Barth.
Poza tym samochód będzie miał laserowe czujniki odległości wskazujące czy z boku znajduje się jakieś inne auto. Dzięki takim technologiom samochody przyszłości będą jeździć płynnie i zupełnie bezkolizyjnie co częściowo rozwiąże problem korków w mieście. Konstruktorzy zapewniają też, że nowoczesne układy elektroniczne znacznie zmniejszą zużycie paliwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.05.2008 02:08

"będzie miał", "ma się znajdować" , "przewidywana jest funkcja kierownicy" , "będą jedźdić płynnie" - ale jednocześnie - "nie ma też kluczyków", "trzeba trylko nastawić program i wcisnąć guzik"..

Guzik się dowiedziałem. Czy zgodnie z tytułem: "Amerykańscy konstruktorzy zaprezentowali samochód przyszłości" - czy też jego ogólną koncepcję i założenia?

W nieodległej przeszłości wszelkie doniesienia ze świata nauki i techniki zaczynały się tak samo: "uczeni radzieccy... ". No, ale czasy się przecież zmieniły...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.