Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28692 miejsce

Amerykańscy naukowcy chcą rozwiązać wszystkie problemy energetyczne świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-24 17:38

Amerykańscy naukowcy mają nadzieje na rozwiązanie wszystkich problemów energetycznych świata. Chodzi o zjawisko tak zwanej zimnej fuzji jądrowej. Jest ona przedmiotem rozmów podczas trwającego w Salt Lake City spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego.

Fuzja jądrowa to proces łączenia się atomów ciężkiego wodoru. Zachodzi na słońcu i innych gwiazdach, dając ogromne ilości energii. Naukowcy chcą doprowadzić do takiej fuzji na Ziemi, jednak stworzenie odpowiednich warunków - wysokiej temperatury i ciśnienia - jest bardzo trudne.

Niektórzy fizycy uważają, że można to zrobić w znacznie niższych temperaturach niż na słońcu - stąd nazwa zimna fuzja - ale trwające od 20 lat badania na razie nie przyniosły żadnych rezultatów. Amerykańscy eksperci zgromadzeni w Salt Lake City debatują teraz nad przełomowymi metodami, które mogłyby okazać się skuteczne.

Nadziei dostarczają także badania Japończyków, których eksperymenty dają duże ilości energii niewiadomego pochodzenia. Jednak zdaniem sceptyków, doprowadzenie do zimnej fuzji w warunkach ziemskich nie jest możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.