Facebook Google+ Twitter

Amerykańscy naukowcy odkryli nową metode walki z rakiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 13:36

Amerykańscy naukowcy poinformowali o nowej metodzie walki z rakiem. Przełom dotyczy blokowania substancji chemicznej, niezbędnej do rozwoju nowotworów.

Chodzi o tak zwaną telomerazę - enzym, dzięki któremu komórki dzielą się w nieskończoność i nigdy się nie starzeją. To właśnie ten proces odpowiada za niekontrolowany rozwój nowotworów.

Eksperci z instytutu Wistar w Filadelfii piszą w tygodniku "Nature", że odkryli szczegółową strukturę telomerazy. Teraz chcą się skupić na jej najbardziej aktywnym fragmencie. Niezależni naukowcy potwierdzają, że jeśli uda się zablokować działanie tego enzymu, to może to znacznie ułatwić stworzenie nowych, skutecznych leków. Działałby one na prawie wszystkie rodzaje nowotworów występujących u człowieka.

Tymczasem eksperci, zgromadzeni w Genewie na spotkaniu Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem, przedstawili plan zmniejszenia zachorowań i śmiertelności na tę chorobę do roku 2020. Plan zakłada walkę z otyłością,
paleniem i nadużywaniem alkoholu.

Według szacunków, na świecie choruje na raka około 25 milionów ludzi. W zeszłym roku zmarło na tę chorobę prawie 8 milionów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.