Facebook Google+ Twitter

Amerykańscy politycy cofają poparcie dla SOPA

Po gwałtownych protestach część amerykańskich polityków wycofuje swoje poparcie dla ustawy SOPA, która zezwala na przeciwdziałanie rozpowszechnianiu pirackich materiałów.

 / Fot. Noclip/Public DomainStop Online Piracy Act (SOPA) i Protect IP Act przewiduje, że sąd będzie mógł nakazać amerykańskim firmom zablokowanie dostępu do zarejestrowanych za granicą witryn podejrzewanych o naruszenie praw własności intelektualnej.

Presję na internet wzmocniono w nowym prawie możliwością wydania zakazu przetwarzania płatności, wyświetlania reklam czy umieszczania odnośników dotyczących zagranicznych witryn z pirackimi materiałami.

Planowane restrykcje wywołały falę protestów.

Na stronie Google’a petycję przeciwko SOPA podpisało 4,5 miliona osób a zamieszczony przez Marka Zuckerberga na Facebooku wpis przeciwko SOPA uzyskał ponad 490 000 głosów poparcia. Na Twitterze pojawiło się 2,4 miliona wpisów poświęconych ustawie.

Projekt SOPA miał być w tych dniach głosowany w senacie lecz raptem poparcie dla ustawy wycofało kilkunastu senatorów. Na chwilę obecną żadna ze stron nie ma wymaganej do przeforsowania nowego prawa większości.

Przeciwnikom SOPA być może udzieli poparcia prezydent Obama, który uchwaloną ustawę ma prawo wetować. Zebrano już ponad 100 tys. podpisów pod petycją do Białego domu - informuje
tennessean.com


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 26.01.2012 08:51

wyłączam internet,wolę przepić te 65 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 25.01.2012 16:16

18.00 dziś my cofamy nasze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.