Facebook Google+ Twitter

Amerykańska dziennikarka oskarżona o szpiegostwo trafiła do szpitala

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 19:32

Amerykańska dziennikarka, skazana przez irański sąd na 8 lat więzienia za rzekome szpiegostwo, trafiła do szpitala. Roxana Saberi od tygodnia prowadzi głodówkę. Teheran zapowiedział kilka dni temu, że odwołanie od wyroku sądu zostanie rozpatrzone uczciwie i humanitarnie.

Roxana Saberi przez tydzień odmawiała jedzenia, potem zrezygnowała też z picia. Trafiła wówczas do szpitala. Po jednym dniu pobytu w nim, zgodziła się pić, ale tylko słodzoną wodę.

31-letnia dziennikarka ma podwójne irańsko-amerykańskie obywatelstwo. Przez 6 lat pracowała w Iranie dla zachodnich mediów, ale przez ostatnie miesiące nie miała ważnej akredytacji prasowej. Wówczas została oskarżona o szpiegostwo i skazana na 8 lat więzienia.

Stany Zjednoczone oświadczyły, że są rozczarowane wyrokiem i zapowiedziały, że zrobią wszystko, aby doprowadzić do uwolnienia Roxany Saberi.

Wcześniej Teheran wezwał Stany Zjednoczone, aby respektowały prawo obowiązujące w Iranie.
Amerykanie zerwali stosunki dyplomatyczne z Iranem 20 lat temu. Administracja Baracka Obamy dąży do poprawienia relacji. Zdaniem ekspertów skazanie dziennikarki może tym wysiłkom zaszkodzić.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.