Facebook Google+ Twitter

Amerykańska firma reklamuje się zdjęciem z... obozu Auschwitz-Birkenau

Jedna z amerykańskich firm konsultingowych EconOne zamieściła na swojej stronie zdjęcie z... obozu zagłady Auschwitz II w Brzezince. To już kolejny przypadek wykorzystania fotografii z obozów koncentracyjnych w reklamie.

Zdjęcie z obozu Auschwitz na stronie amerykańskiej firmy / Fot. Screen ze strony www.econone.com/great-escape.phpNa zdjęciu na stronie econone.com możemy zobaczyć ogrodzenie obozu oraz wieżyczkę strażnika. W adresie podstrony widnieje napis "great escape" (wielka ucieczka). Jak informuje Gazeta.pl, zdjęcie pochodzi z obozu zagłady Auschwitz II w Brzezince. Przypadkiem trafił na nie Wojciech Bergier, były konsul ds. prawnych w Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles.

Firma EconOne przygotowuje raporty ekonomiczne, oferuje usługi doradcze oraz pomoc prawną. Jej siedziby znajdują się m.in. w Waszyngtonie, Los Angeles, Filadelfii, Houston, a nawet w indyjskim New Delhi.

Wojciech Bergier skontaktował się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Muzeum Auschwitz Bartoszem Bartyzelem. Stwierdził on, że jest w stałym kontakcie z prawnikiem, który analizuje sytuację. Być może sprawą zajmą się także amerykańskie organizacje, dbające o uszanowanie pamięci ofiar II wojny światowej. Firma EconOne na razie nie komentuje zajścia.

To nie pierwszy przypadek, gdy firma reklamuje się zdjęciami z obozów zagłady. Pisaliśmy już o reklamie ogrzewania gazowego, w której wykorzystano napis "Arbeit macht frei" z bramy Auschwitz oraz zdjęciu bramy wjazdowej do Auschwitz, zachęcającym do... spalania kalorii w siłowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Państwo, które ma w swojej historii eksterminację (czyli zwykłe ludobójstwo) Indian inaczej odbiera niemieckie obozy zagłady. Oni nie maja tej wrażliwości, bo wymordowali więcej Indian, niż Niemcy Żydów. Tylko, że czynili to etapami, ale efekt taki sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.