Facebook Google+ Twitter

Amerykański Departament Stanu ostrzega przed wyjazdami do Nepalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-20 14:41

Niestabilna sytuacja społeczno-polityczna w Nepalu może stanowić zagrożenie dla turystów. Przed wyjazdami do Nepalu ostrzega amerykański Departament Stanu.

Trwający od miesięcy konflikt polityczny w tym himalajskim kraju coraz częściej przenosi się na ulice. Wiece i demonstracje często kończą się starciami zwolenników konkurencyjnych ugrupowań politycznych oraz brutalnymi interwencjami policji. Organizowane bez uprzedzenia strajki paraliżują codzienne życie zarówno największych miast, jak i mniejszych osad.

W efekcie niestabilnej sytuacji wewnętrznej zwiększyła się przestępczość, szczególnie groźne dla cudzoziemców rabunki. W tej sytuacji podróżni przybywający w tym kraju narażeni są na liczne utrudnienia, nawet zagrożenie życia.

Nepal od lat był ważnym celem dla turystów z całego świata. Wpływy z turystyki są jednym z największych źródeł pieniędzy dla tamtejszego budżetu, dlatego zapaść na rynku usług turystycznych pogarsza znacznie sytuację ekonomiczną kraju.

Destabilizacja życia społecznego i walki różnych grup politycznych nastąpiły po obaleniu nepalskiej monarchii w roku 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.