Facebook Google+ Twitter

Amerykański kongresmen: iPad powoduje wzrost bezrobocia

Członek amerykańskiej Izby Reprezentantów, Jesse Jackson Jr., podczas swojego przemówienia w Kongresie stwierdził, że iPad, czyli tablet firmy Apple przyczynia się do wzrostu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych.

 / Fot. Glenn Fleishman/Creative Commons 2.0Jackson podaje przykład upadającej sieci księgarń "Borders" i Uniwersytetu Stanowego w Chicago, w którym zamiast podręczników rozdaje się tablety Apple. Rektor tej uczelni miał wyrazić nadzieję, że w ciągu 4 lat urządzenia zajmą miejsce papierowych książek. Zdaniem polityka za wysoką sprzedażą iPada idzie zlikwidowanie tysięcy miejsc pracy, bo ludzie zamiast kupić płytę czy książkę ściągają ją na tablet.

"Co zatem stanie się z firmami wydawniczymi i z etatami w tych firmach? Co stanie się z księgarniami, bibliotekami i wszystkimi zawodami związanymi z papierem? W nieodległej przyszłości takie zawody po prostu przestaną istnieć. Steve Jobs radzi sobie całkiem dobrze. To on stworzył iPada. Z pewnością pozwolił on (iPad - dop. red.) Amerykanom na bardziej efektywne życie, ale iPad jest produkowany w Chinach." - mówił kongresmen [tłumaczenie za MyApple.pl].

iPad to 10-calowy tablet, służący między innymi do przeglądania internetu. Umożliwia też m.in. czytanie książek i słuchanie muzyki. Na fali sukcesu iPada, na rynku pojawiają się również konkurencyjne urządzenia. Swój produkt - BlackBerry Play Book - wypuszcza właśnie firma RIM, można też kupić tablet Samsunga - Galaxy Tab. Ciekawie zapowiadają się gadżety HTC i Motoroli. Według szefa Apple Steve'a Jobsa, iPad miał wyprzeć małe komputery przenośne - netbooki, głównie za sprawą swoich rozmiarów i wagi. Tablet nie ma fizycznej klawiatury, nawigacja i wprowadzanie tekstu odbywa się na dotykowym ekranie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

myslacy
  • myslacy
  • 21.05.2011 18:16

Typowy czarnoskory idiota!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 19.04.2011 18:28

Kosy też nie używamy. Zużywać za to będziemy więcej energii elektrycznej ale w zamian będziemy mieć więcej lasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.