Facebook Google+ Twitter

Amerykański nalot w Pakistanie, zginęło co namniej 13 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 07:57

W ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na domniemaną siedzibę talibów w zachodnim Pakistanie zginęło co najmniej 13 osób. Od ubiegłego roku w wyniku podobnych ataków zginęło ponad 350 osób.

Celem ataku był dom na obszarze Północnego Waziristanu, uznawanego za miejsce pobytu zarówno talibów afgańskich, jak i pakistańskich, a także ekstremistów islamskich z krajów arabskich oraz Azji Centralnej. Do ataku użyto dwóch pocisków rakietowych wystrzelonych przez amerykański bezzałogowy samolot zwiadowczy.
Od chwili objęcia prezydentury przez Baracka Obamę liczba podobnych ataków zwiększyła się. Amerykańscy wojskowi uważają, że ataki te przyczyniają się do likwidacji dowódców talibańskich średniego szczebla i znacznie osłabiają możliwości bojowe ekstremistów na terenie Afganistanu, sąsiadującego z pakistańskimi terytoriami plemiennymi.

Władze w Islamabadzie każdorazowo protestują przeciw nalotom twierdząc, że naruszają one suwerenności kraju. Analitycy uważają kednak, że ataki odbywają się za cichym przyzwoleniem Pakistańczyków, dla których obecność talibów na pograniczu pakistańsko-afgańskim staje się coraz większym zagrożeniem, a przeprowadzane przez nich ataki terrorystyczne destabilizują znaczną część kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.