Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11802 miejsce

Amerykański papierowy "Newsweek" wraca na rynek po rocznej przerwie

Papierowa edycja amerykańskiego "Newsweeka" powróci w styczniu lub lutym 2014 r. Tygodnik będzie dostępny w prenumeracie.

 / Fot. Materiały prasowe"Newsweek" powróci w "papierze" po ponadrocznej przerwie. Od grudnia ubiegłego roku amerykańskie wydanie pojawiało się wyłącznie w wersji cyfrowej. Rezygnacja z tradycyjnej edycji była szeroko komentowana i miała stanowić dowód na przejście do lamusa prasy papierowej. Rzeczywiście, "Newsweek" nie radził sobie w ostatnich latach dobrze. W 2010 r. kupowało go tylko ok. 1,5 mln czytelników - informuje TVN24 za "The New York Times.

Redaktor naczelny "Newsweeka", Jim Impoco zachwala, że odnowiony tygodnik będzie produktem "pierwszej jakości". Pierwszy numer ukaże się w styczniu lub lutym i ma liczyć 64 strony.

"Newsweek" obchodzi w tym roku 80. urodziny. Pierwszy numer pojawił się 17 lutego 1933 r. i kosztował 10 centów. W latach 2007 - 2009 tygodnik notował poważne spadki sprzedaży sięgające blisko 40 proc. W 2010 r. został kupiony za 1 dolara przez Sidneya Harmana. Przedsiębiorca przejął jednak zobowiązania na kwotę 47 mln dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.