Facebook Google+ Twitter

Amerykański pisarz i mówca Josh McDowell odwiedził Łódź

Znany amerykański pisarz i mówca - Josh McDowell, gościł w Łodzi. Spotkaniu towarzyszył koncert finałowy VII Warsztatów Gospel, jakie w weekend odbyły się pod kierunkiem brytyjskiego solisty gospel Petera Francisa.

Josh McDowell opowiedział o swoim życiu i nawróceniu / Fot. Piotr DrzewieckiJosh McDowell to chrześcijański mówca, pisarz i ewangelizator, związany z ewangelicznym nurtem protestantyzmu. W młodości służył w The Air National Guard, ale po poważnym wypadku, został zwolniony ze służby. Zamierzał zrobić karierę polityczną i rozpoczął studia prawnicze na Kellog College. Jak sam twierdzi był agnostykiem i po rozmowach z grupą chrześcijan z jego uczelni postanowił napisać książkę, która przebada fakty historyczne dotyczące chrześcijaństwa i obali je. Nie napisał jej, gdyż gdy tylko poznał te fakty, zobaczył, że przemawiają one za, a nie przeciw chrześcijaństwu i uwierzył w Chrystusa. Stał się bardzo wierzącym człowiekiem i od tego czasu jeździ po całym świecie, by ewangelizować ludzi. Pomaga mu w tym talent pisarski, dzięki któremu jest autorem wielu chętni czytanych i tłumaczonych na setki języków, książek.
Podczas spotkania w łódzkiej katedrze, Josh McDowell przytoczył historię swojego życia i nawrócenia oraz wyjaśnił zebranym swoje podejście do wiary, które od lat stara się przekazać innym. Przedstawił swoje stanowisko wobec faktu zmartwychwstania Jezusa, które zawarł w książce „Fundamenty wiary”. Pisarz zachęcił zebranych do przeczytaniu kilka swoich książek. McDowell zachęcał do przeczytania swoich książek / Fot. Piotr Drzewiecki

Nie zabrakło także akcentu duchowego. Po krótkiej modlitwie McDowell poprosił tych spośród zebranych, którzy modlili się w duchu razem z nim i przyznają się do wiary w Chrystusa, by za darmo wzięli egzemplarz jego bestsellerowej książki „Więcej niż cieśla”. – To będzie bardzo drogi wieczór – żartował McDowell. Ale na jego twarzy malował się wielki uśmiech z faktu, że tylu młodszych, ale i starszych ludzi wzięło udział w spotkaniu z nim. Na zakończenie podziękował wszystkim za przybycie i za zaproszenie do Łodzi.
Gospel Chór / Fot. Piotr Drzewiecki
Spotkaniu towarzyszył koncert finałowy VII Warsztatów Gospel, które w dniach 14-15 marca odbyły się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty znane są ze swojej otwartej formy, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy cenią sobie sam warsztat muzyczny, inni nowe, nierzadko międzynarodowe znajomości, a jeszcze inni rekolekcyjne przesłanie Ewangelii wspólnej dla wszystkich chrześcijan. Wzięło w nich udział 150 młodych ludzi, wśród których byli fascynacji muzyki gospel, jak i tacy, dla których był to pierwszy kontakt z tym rodzajem muzyki. Koncert, jak i warsztaty poprowadził Peter Francis – brytyjski muzyk, który ma na swoim koncie współpracę z takimi sławami jak: Paul McCartney, Elaine Page, David Grant czy Madness. Obecnie kieruje on chórem Ruach Ministries w Londynie, a przez wiele lat był dyrektorem London Community Gospel Choir. Młodzi wykonawcy świetnie poradzili sobie z niełatwym do wykonania repertuarem, zaproponowanym przez Francisa i widać, że dwa dni ciężkiej pracy przyniosły efekty. Publiczność, która wypełniła całą katedrę, nagrodziła młodych gromkimi brawami, a chór wykonał jeszcze utwór bisowy. Peter Francis wraz ze swoim nowym chórem / Fot. Piotr Drzewiecki

Organizatorami warsztatów i spotkania z Jochem McDowellem byli: DA „Piątka", Ruch Światło – Życie i Wydział Duszpasterstwa Młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

fakt, moje niedopatrzenie...ale spowodowane także i tym, że nie we wszyztkich źródłąch informujących o koncercie był on podany:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z głównych organizatorów nie został w artykule wymieniony: Ruch Akademicki Pod Prąd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne zdjęcia i bardzo dobry tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.