Facebook Google+ Twitter

Amerykański prom kosmiczny Endeavour wraca na Ziemię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 22:17

Prom kosmiczny Endeavour odcumował od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i leci w kierunku Ziemi. Eksperci NASA mówią o pełnym sukcesie misji STS-127.

Podczas pobytu na stacji astronauci wychodzili w przestrzeń pięciokrotnie. Zainstalowali między innymi ostatni moduł japońskiego laboratorium naukowego Kibo, podłączyli nowy zestaw baterii słonecznych i dostarczyli na stację części zapasowe.

Udało się też naprawić system usuwający z powietrza dwutlenek węgla. Szczególnym wydarzeniem było spotkanie na Stacji aż 13 osób, podkreślał podczas pożegnania głównodowodzący załogi promu Endeavour, Mark Polanska: "Mam nadzieję, że zostawiamy Stację w dobrym stanie. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie, które reprezentowało wszystkie państwa członkowskie naszego projektu".

Stali mieszkańcy Stacji mają już przed sobą kolejne zadanie. Jutro dokuje bowiem statek transportowy Progress. Tymczasem siedmioosobowa załoga Endeavoura już wraca na Ziemię - lądowanie w bazie Kennedy'ego na Florydzie zaplanowano na piątek. Kolejny załogowy lot, tym razem wahadłowca Discovery - pod koniec sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.