Facebook Google+ Twitter

Amerykański samolot bezzałogowy zabił w Pakistanie cywili

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-17 19:35

W Pakistanie co najmniej pięć osób zginęło, a kilka zostało rannych, gdy amerykański bezzałogowy samolot szpiegowski zaatakował rakietami zabudowania w Południowym Waziristanie. To już czwarty amerykański atak we wrześniu na cele w Pakistanie.

Według informacji przedstawicieli pakistańskiej armii wśród zabitych są cudzoziemcy. Terytoria Południowego i Północnego Waziristanu uznawane są za obszar, na którym chronią się talibowie atakujący oddziały NATO w Afganistanie.

Armia Pakistanu prowadzi tam nieustannie skierowane przeciw nim operacje bojowe. Wojskowi NATO uważają, że są one niewystarczające, a siły amerykańskie rozpoczęły przeprowadzanie ataków na terytorium Pakistanu bez oficjalnej zgody władz tego kraju.

Dzisiejszy atak zbiegł się z rozmowami admirała Mike'a Mullena, przewodniczącego kolegium szefów sztabów armii amerykańskiej, z władzami Pakistanu. W czasie dzisiejszych rozmów zarówno premier tego kraju jak i szef sztabu pakistańskiej armii zapowiedzieli, że Pakistan nie będzie tolerował obcej interwencji zbrojnej na swym terytorium. Komentatorzy przewidują, iż dzisiejszy atak wywoła kolejne antyamerykańskie reakcje w Pakistanie uznawanym dotąd przez Waszyngton za ważnego sojusznika w wojnie z terrorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.