Facebook Google+ Twitter

"Amerykański sen" w Krakowie

Stany Zjednoczone to kraj potężny pod każdym względem. Co jednak robi na nas większe wrażenie: Ameryka jako imperium polityczno-ekonomiczne czy może... kulturalne?

plakat promujący wystawę "Amerykański sen", Muzeum Narodowe w Krakowie / Fot. www.muzeum.krakow.plDo tej drugiej opcji Kraków przekonywał będzie przez cały lipiec, sierpień i wrzesień w Muzeum Narodowym, klubach: Alchemia, Lokator, Pauza, Kinie Mikro i Rezerwacie Winyli. Oficjalnym powodem do zorganizowania imprezy jest 90. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska - USA. Jednak organizatorzy skupiają się przede wszystkim na przybliżeniu zwiedzającym kultury amerykańskiej. Jak się okazuje, paradoksalnie tę stronę ojczyzny Waszyngtona Polacy znają najmniej.

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można już oglądać interdyscyplinarną, multimedialną wystawę "Amerykański sen". Jak twierdzą organizatorzy - ideą wystawy jest ukazanie inspiracji sztuką i kulturą amerykańską, które miały wpływ na pokolenia Polaków.
Prezentuje ona nie tylko dzieła sztuki, ale też instalacje, projekcje filmowe, fotografie wielkoformatowe i unikatowe ścieżki filmowe. Wystawie Głównej towarzyszy pokaz "Sztuka czy reklama" z kolekcji Coca - Cola Company.

W dniach 7-13 sierpnia w kinie Mikro & Mikrofala odbędzie się Tydzień Kina Amerykańskiego. W zestawie m.in. filmy Woody'ego Allena i Jima Jarmuscha. We wrześniu czeka nas spotkanie z Wojciechem Mannem (22 września, Gmach Główny MNK), prezentacja dokonań Johna Cage'a (24 września, Gmach Główny MKN), a także pokaz "Historia muzyki amerykańskiej według Enveego - jednego z dj-ów krajowej sceny.

Pełny program imprez na stronach:
www.amerykanski-sen.pl
www.muzeum.krakow.pl
www.tynset.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.