Facebook Google+ Twitter

Amerykańskie artystki żydowskiego pochodzenia w XX i XXI wieku

28 lutego, o godzinie 18, w Muzeum Sztuki w Łodzi, profesor Gail Levin przedstawi twórczość artystek żydowskiego pochodzenia, zajmujących się sztukami wizualnymi w Ameryce od lat 20. ubiegłego wieku.

Gail Levin, profesor historii sztuki (distinguished professor), amerykanistyki i women studies odwiedzi Polskę z serią wykładów poświęconych współczesnej sztuce amerykańskiej. W Muzeum Sztuki w Łodzi przedstawi twórczość artystek żydowskiego pochodzenia, zajmujących się sztukami wizualnymi w Ameryce od lat 20. ubiegłego wieku (Gertruda Stein) po dzień dzisiejszy (Judy Chicago). Są to zarówno przedstawicielki abstrakcji, jak i feministki oraz aktywistki różnych ugrupowań artystycznych.

Profesor Gail Levin otrzymała doktorat na Uniwersytecie Rutgers. Wykłada historię sztuki oraz amerykanistykę w Baruch College i Graduate Center of City University w Nowym Jorku. Jej badania koncentrują się na amerykańskim modernizmie, szczególnie na pracach Edwarda Hoppera i Marsdena Hartley'a. Profesor Levin jest autorką biografii Hoppera, która uznana została przez „The Wall Street Journal” w roku 2007 za jedną z pięciu najlepszych biografii artystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.