Facebook Google+ Twitter

Amerykańskie media o osobowości Benedykta XVI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-20 07:43

Nowojorskie media obszernie relacjonują przebieg wizyty papieża Benedykta XVI w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu publicystów wizyta Ojca Świętego jest okazją do przypomnienia jego poprzednika - papieża z Polski.

"Głęboki respekt dla Benedykta XVI, ale ciągle prawdziwa miłość dla Jana Pawla II" - czytamy w niedzielnym wydaniu "New York Timesa".

Z rankingu gazety wynika, że nowojorskie księgarnie katolickie sprzedają ciągle najwięcej portretów Jana Pawła II I książek jego autorstwa. "Jan Paweł II był duszpasterzem a Benedykt XVI jest profesorem" mówi, analizując osobowości obu papieży, Christopher Bellitto z Keaton University.

David Gibson, autor biografii Benedykta XVI, porównuje obecnego papieża do wykształconego turysty odwiedzającego nowojorskie muzea. Jana Pawła II nazywa zaś papieżem w broadwayowskim stylu.
Z badań amerykańskiego instytutu katolickiego wynika, że obecny papież robi dobre wrażenie na 74 procentach katolików w tym kraju, podczas gdy Jana Pawła II akceptowało 93 procent. "Nie oznacza to jednak iż Benedykt XVI nie jest entuzjastycznie witany przez Amerykanów" - pisze "New York Times". - "Ale Amerykanie muszą się przyzwyczaić do innej osobowości obecnego papieża".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.