Facebook Google+ Twitter

Amerykańskie media wciąż piszą o skazanej Amandzie Knox

Amanda Knox, Amerykanka, która została uznana winną morderstwa brytyjskiej studentki Meredith Kercher, od niedzieli wciąż jest obecna na czołówkach amerykańskich gazet i portali internetowych.

Amanda Knox, z tyłu Rafaelle Sollecito / Fot. PAPW nocy z soboty na niedzielę, po trwającym niemal rok procesie, Knox, podejrzana o zabójstwo swojej współlokatorki, została uznana winną tego przestępstwa. Włoski sąd skazał ją na 26 lat więzienia. Tego samego wieczoru wyrok usłyszał były chłopak Amandy, Włoch Raffaele Sollecito. Sędziowie z Perugii także jego uznali winnym wstrząsającej zbrodni na obywatelce Wysp Brytyjskich. Mężczyzna skazany został na 25 lat więzienia.

Rok wcześniej, w październiku 2008 roku, na 30 lat pozbawienia wolności skazany został Rudy Guede, imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej. Guede był trzecim podejrzanym w sprawie. Ujęty przez policję poprosił o oddzielny proces, w obawie że Knox i Sollecito zrzucą całą winę na niego.

Sprawa morderstwa Meredith Kercher

Meredith Kercher, 21-letnia studentka z Wielkiej Brytanii została zamordowana 1 listopada w domu, w którym mieszkała w Perugii. Dziewczyna studiowała we Włoszech w ramach unijnego programu wymiany studentów Erasmus. Amanda Knox, amerykańska studentka, która przyjechała do Włoch szlifować język była jej współlokatorką.

1 listopada Knox, jej chłopak Sollecito i ich znajomy Rudy Guede próbowali nakłonić Kercher do wzięcia udziału w orgii. Kiedy ta odmówiła, poderżnęli jej gardło. Zdaniem oskarżycieli Knox i Sollecito znajdowali się pod wpływem narkotyków.

Cała trójka została aresztowana jeszcze w listopadzie. Proces Knox i Sollecito rozpoczął się w styczniu 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.