Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23490 miejsce

Amerykańskie okręty wojenne wpłynęły na Morze Czarne

Jak podaje agencja Interfax-Ukraina, na obszar wód Morza Czarnego wpłynęły: niszczyciel "Ramage" i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, "Mount Whitney".

 / Fot. Removed caption read: Photo #19-N-48937.USS Wahoo off the Mare Island Navy Yard, 14 July 1943Dwa amerykańskie okręty wojenne wpłynęły na wody Morza Czarnego – podaje agencja Interfax-Ukraina. Według Interfax-Ukrainy - okręty kierują się ku wybrzeżom Ukrainy. Zdaniem ministerstwa obrony w Kijowie, amerykańskie jednostki wojskowe płyną do Soczi, aby wziąć udział w ochronie rosyjskich igrzysk olimpijskich.

Według agencji Interfax-Ukraina, na obszar wód Morza Czarnego wpłynęły: niszczyciel "Ramage" i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, "Mount Whitney". Mają na swoich pokładach 600 żołnierzy piechoty morskiej.

Ukraińskie ministerstwo obrony, w ramach oficjalnych wyjaśnień, podało, że nie planuje żadnych ćwiczeń z udziałem amerykańskich okrętów wojskowych. Żadne państwo nie poinformowało również, że wysyła swoje jednostki militarne na wody terytorialne Ukrainy. Według źródeł w ministerstwie obrony Ukrainy, oba okręty płyną do Soczi w związku z olimpiadą.

Tych doniesień nie potwierdza Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Okręty wojskowe USA nie wpłynęły na Morze Czarne – poinformował dzisiaj przedstawiciel Ministerstwa Obrony Rosji, o czym czytamy w portalu polish.ruvr.ru.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.