Facebook Google+ Twitter

Amerykańskie Smutki Siri Hustvedt już w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-16 11:36

Powieść o tajemnicach. O groźnych duchach z przeszłości, które wywołane przez żywych, powracają, by opowiedzieć swoją historię.

Amerykańskie Smutki / Fot. RebisErik Davidsen i jego siostra Inga znajdują w papierach zmarłego ojca intrygującą notatkę nieznanej kobiety sugerującą, że ojciec miał coś wspólnego z tajemniczym zgonem.

Podążają tropem tej zagadkowej notatki z Nowego Jorku do Minnesoty i z powrotem. Pogrążeni w żałobie, muszą stawić czoło innym jeszcze wyzwaniom.

Wyobraźnię Erika zawłaszczają zarówno nowe lokatorki jego domu, jak i jego pacjenci. Inga zaś musi się zmierzyć z dziennikarską hieną, wietrzącą wokół jej zmarłego męża - powieściopisarza.

Wyjaśnianie kolejnych tajemnic uświadamia Erikowi, dlaczego więzi z ojcem były tak trudne. Z kolei Inga musi spojrzeć innej prawdzie w oczy: jej córka nie jest jedynym dzieckiem nieżyjącego męża…


Siri Hustvedt jest amerykańską powieściopisarką i eseistką. Mieszka na Brooklynie wraz z mężem – Paulem Austerem, jednym z najsłynniejszych współczesnych pisarzy. W Polsce ukazały się dotychczas jej trzy powieści: Na oślep, Co kochałem i Oczarowanie Lily Dahl.

Dom Wydawniczy REBIS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.