Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2627 miejsce

Amerykańskiemu 12-latkowi grozi dożywocie za zabicie brata

Amerykański wymiar sprawiedliwości traktuje 12-letniego zabójcę jak dorosłego sprawcę. Prokurator Angela Corey współczuje oskarżonemu ale utrzymuje, że musi przestrzegać prawa.

 / Fot. LoggaWiggler/domena publicznaAmerykanie żywo reagują na sprawę Cristiana Fernandeza. Dwunastolatek ma odpowiadać za zabójstwo swojego młodszego brata. Tragedia rozegrała się w Jacksonville na Florydzie na początku tego roku. Stan słynie z największej liczby nastolatków osądzanych na zasadach prawa, jakie gdzie indziej obowiązuje wobec osób dorosłych.

Za współwinną uznano matkę chłopca. Biannela Susana Fernandez jest oskarżana o zaniedbanie i nieumyślne zabójstwo. Matka dwuletniego Davida po odkryciu, w jakim stanie znajduje się dziecko, przez kilka godzin surfowała w internecie. Dane z jej komputera wskazują, że gdyby wcześniej powiadomiła lekarzy dwulatka, można byłoby uratować.

Cristianowi zarzucono działanie z premedytacją. Ma za tym przemawiać sposób, w jaki zachował się wobec młodszego brata. Popychając go, uderzał jego głową o półkę z książkami. Spowodował w ten sposób obrażenia, które w konsekwencji okazały się być śmiertelne - poważny uraz czaszki i krwawienie wewnętrzne.

Obrońca z urzędu, Matt Shirk, jest zdania, że Cristian jest zbyt młody by móc odpowiadać na zarzut zabójstwa pierwszego stopnia. Póki co, strony mają pięć dni na wniesienie nowych wniosków lub dowodów.

Na niekorzyść dwunastolatka przemawia też przestępstwo zgwałcenia lub molestowania jakiego dopuścił się na jednym z członków swojej rodziny.

Jak podaje WOKV.com, prokurator Corey jest przekonana, że zarzuty mogą wtrącić Fernandeza do więzienia na resztę życia: "To nie jest tak, że można wypuścić Cristiana Fernandeza i powiedzieć - ok, nie zrób tego znowu. To jest morderstwo i to brutalne morderstwo."

Wszelakie rozmowy i propozycje jakie strony sobie składały, nie są dla nich satysfakcjonujące. Dwunastolatek ma się stawić przed sądem 27 lutego przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trudno w to uwierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.