Facebook Google+ Twitter

Amfetamina znaleziona w dopalaczach

Specyfiki zawierające amfetaminę i składniki haszyszu znaleźli celnicy w poznańskim sklepie z dopalaczami. Właściciel zaprzecza i czeka na wyniki badań laboratoryjnych.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Policja/PAPWe wtorek inspektorzy urzędu skarbowego, celnicy i policjanci rozpoczęli dokładną kontrolę wszystkich stu piętnastu sklepów z dopalaczami na terenie kraju. To druga taka akcja w tym roku. Już w ciągu pierwszego tygodnia kontroli dokonano odkrycia zamienników zawierający nielegalne substancje w czterech sklepach, w tym jednym w Poznaniu.

Narkotesty potwierdziły obecność amfetaminy i THC (składnik m.in. marihuany i haszyszu) w niektórych dopalaczach. Są to chemikalia zakazane w Polsce. Rzecznik sieci Dopalacze.com, w których sklepie znaleziono nielegalne specyfiki zaprzecza twierdząc, iż ich produkty zawierają substancję o zaledwie zbliżonym do amfetaminy składzie chemicznym. Sądzi również, że narkotesty mogły zostać w ten sposób zmylone, a na oficjalne wyniki należy poczekać do zakończenia specjalistycznych badań.

Służby celne utrzymują, iż ich testy są bezbłędne i potwierdzają odkrycie obecności narkotyków wśród produktów sprzedawanych w sklepie. Zabezpieczono zmagazynowany towar. W wypadku gdyby laboratoria potwierdziły testy celników, sprawa zostanie przekazana do prokuratury.

Same kontrole odbyły się na zlecenie prokuratury okręgowej w Poznaniu. Podejrzewano, iż sprzedawane w sklepach z dopalaczami zamienniki narkotyków zawierają substancje niebezpieczne dla zdrowia lub po prostu same narkotyki. Z ustaleń prokuratury cieszy się poseł Filip Libicki, który od dawna wnosił do prokuratury o kontrolę sklepów.

Dopalacze, czyli substancje psychoaktywne w formie pigułek, kapsułek i ziół sprzedawane są w Polsce legalnie. Ich działanie jest podobne do działania narkotyków. Nie zawierają one jednak zakazanych substancji. Mimo to specjaliści utrzymują, że są one niebezpieczne dla zdrowia.


---
Żródło:
Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.