Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11817 miejsce

Amfiteatr Flawiuszów, symbol Rzymu

Po upadku Nerona i roku trzech cesarzy władzę zdobył Flawiusz Wespazjan. Zapewnił on sukcesję swoim dwóm synom, Tytusowi i Domicjanowi. Ukończyli oni wiele budowli zainicjowanych przez ojca w tym amfiteatr.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Był to okres największej potęgi państwa obejmującego ogromne obszary w Europie, Afryce i Azji. Miasto Rzym liczyło milion mieszkańców i było stolicą wielomilionowego państwa. Tu powstały wspaniałe budowle i tu tworzyli artyści. Fot. K. Nita
Był to okres największej potęgi państwa obejmującego ogromne obszary w Europie, Afryce i Azji. Miasto Rzym liczyło milion mieszkańców i było stolicą wielomilionowego państwa. Tu powstały wspaniałe budowle i tu tworzyli artyści. Fot. K. Nita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Circus Neronianus był bodajże drewniany, a na jego miejscu za czasów Trajana wzniesiono Circus Maximus. Jego rozmiarom nie dorównał do dzisiaj żaden obiekt sportowy na świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu,
według przekazu Neron urządził igrzyska - między innymi - na miejscu dzisiejszej Bazyliki św. Piotra. Circus Neronianus – powstał w ogrodach Agryppiny na Watykanie. Budowę cyrku zaczął Kaligula, dokończył Neron. Cyrk był miejscem męczeństwa pierwszych chrześcijan. Obelisk z Egiptu stoi przed Bazyliką prawie w tym samym miejscu, w którym umieścił go Neron.
W IV wieku wzniesiono pierwotną bazylikę Św. Piotra

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wspaniałą podróż i garść ciekawostek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilkakrotnie byłam w Rzymie i też na własną rękę odkrywałam to miasto. Ale nie wiem jak długo trzeba tam być aby wszystko zobaczyć i zachwycić się tym miastem... chyba zawsze czuje się uczucie niedosytu. Ile razy tam byłam zawsze było zbyt krótko :)
Ciekawe fotki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam niedosyt po pierwszej wycieczce do Rzymu. Przewodnik pokazał nam wszystko:)
Postanowiłyśmy z przyjaciółką pojechać jeszcze raz, tym razem poza sezonem, w lutym, i odkrywać miasto na własną rękę. Pewnie nie zobaczymy wszystkiego, ale wolę mój sposób poznawania miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

znać wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie utkwił w pamięci zapach stęchlizny albo krwi w podziemiach... kiedyś można było zwiedzać pomieszczenia gdzie gladiatorzy oczekiwali na swoją kolej .
Ach, Rzym to jest "studnia" bez końca. Myślę , że mieszkańcy nie są w stanie znać wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobra wiadomość. Zabytek i tak dobrze się trzyma. Liczy sobie prawie 2 tys. lat.

Niektórzy mają gest:) Producent torebek zapisze się na kartach historii Rzymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ujecia !
Podano do wiadomosci ze 31 lipca 2014 rozpocznie sie wielki remont Koloseum . Wspanialy zabytek niszczeje i jest to konieczne.25 milionow euro wylozyl wloski przedsiebiorca Diego Della Valle. Jego firma produkuje luksusowe buty i torebki.
Remont potrwa 2-3 lat, prace beda prowadzone rownolegle w kilku miejscach. Powstanie tez specjalna czesc uslugowa dla zwiedzajacych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Neron popełnił samobójstwo w 68 roku. Amfiteatr zaczęto budować w 72 roku już za Wespazjana. Budowa trwała 8 lat. Neron nie mógł więc kazać mordować Chrześcijan w tym miejscu. Dopiero w 1744 roku Koloseum zostało ogłoszone miejscem męczeństwa chrześcijan.

W Amfiteatrze, w czasie przerw pomiędzy walkami gladiatorów odbywały się krwawe egzekucje skazańców, nieraz w wymyślny okrutny sposób.
Miejscem egzekucji chrześcijan był Cyrk Nerona, położony na Wzgórzu Watykańskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.