Facebook Google+ Twitter

Amman myśli o emeryturze. Czy to ostatni sezon Szwajcara?

Simon Amman. To bez wątpienia on był wczoraj najszczęśliwszym człowiekiem w Zakopanem. Po pierwszym zwycięstwie na Wielkiej Krokwi Szwajcar w udzielanych wywiadach sugerował, że coraz częściej myśli o zakończeniu kariery.

 / Fot. Fot. Bjoertvedt Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Simon_Ammann_CH.JPG&filetimestamp=20100316232155 We wczorajszym konkursie Szwajcar prowadził już po pierwszej serii. W drugiej przypieczętował swoje prowadzenie i po raz pierwszy wygrał na skoczni pod Giewontem. Jak sam przyznał, zwycięstwo w Zakopanem zawsze było dla niego niespełnionym snem. Jak czytamy na TVN24.pl za najbliższy cel Amman stawia sobie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie.

Nie wiadomo, czy Szwajcar będzie miał jeszcze kiedykolwiek szansę zwyciężyć w Polsce. Zawodnik narzeka na ból pleców. Twierdzi też, że potrzebuje jakiejś zmiany. - Nie wiem, co konkretnie chciałbym zmienić, ale potrzeba dokonania zmiany jest coraz silniejsza. W ubiegłym roku wreszcie znalazłem czas, by się ożenić i to było najlepsze, co mogło mi się zdarzyć - przyznaje czterokrotny złoty medalista.

Amman zwany przez kibiców Harrym Potterem w czerwcu skończy 30 lat. Podczas swojej kariery zdobył wszystko, co mógł zdobyć. Cztery złote medale olimpijskie, mistrzostwo świata i Kryształowa Kula zdobyta w poprzednim sezonie to jego dorobek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.