Facebook Google+ Twitter

Amman wygrywa zawody. Adam Małysz 6. po dobrych skokach

Adam Małysz był 6. w inaugurującym cykl zawodów letniej Grand Prix konkursie w Hirtenzarten. Najlepszy okazał się Simon Amman.

 / Fot. PAP Grzegorz MomotKonkurs w Hirtenzarten był wielkim sprawdzianem. Nie był to jednak sprawdzian formy skoczków, ale sprawdzian nowych przepisów, które mają zrewolucjonizować skoki narciarskie. Chodzi o wszystkie przeliczniki, algorytmy i wzory, które mają sprawić, że dyscyplina Małysza będzie całkowicie sprawiedliwa. Samą idee należy uznać za słuszną. W ostatnich latach mieliśmy wiele konkursów, w których o zwycięstwie lub dobrych lokatach decydował wiatr.

Wadą nowych przepisów jest to, że konkursy stają się zupełnie nieprzejrzyste a zawodnik skaczący najdalej, wcale nie musi być najlepszy. Tak było podczas wczorajszych kwalifikacji, w których zwyciężył Denis Kornilov, mimo że skoczył 2,5 metra mniej od Lukasa Mullera, przy podobnych notach za styl.

Do konkursu zakwalifikowało się trzech Polaków: Marcin Bachleda, Kamil Stoch i Adam Małysz, który start miał zagwarantowany. Na rozbiegu zabrakło wielu czołowych zawodników, m.in.: Gregora Schlirenzauera, Wolfganga Loitlza.

W pierwszej serii w swoim stylu skoczył Marcin Bachleda, któremu do zakwalifikowania się do drugiej serii zabrakło dwóch miejsc. Lepiej spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 95,5 metra zajmował 19. miejsce. Świetnie skoczył Adam Małysz, uzyskując trzecią odległość pierwszej serii - 102 m. Niestety przez nowe przepisy i przeliczniki Polak zajmował po pierwszej rundzie skoków dopiero 6. miejsce. Prowadził Norweg Anders Jacobsen, który skoczył 102,5 metra przy niekorzystnych warunkach wietrznych. Czołówka była bardzo wyrównana - 2. i 8. zawodnika dzieliło zaledwie 2,4 punktu.

W drugiej serii mieliśmy do czynienia z dość komiczną sytuacją przesuwania rozbiegu po skoku niemal każdego zawodnika. Rozbieg wędrował co rusz z 19. na 18. belkę, czasem lądując nawet na 16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.08.2009 18:23

To samo co robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Adam. Co by Polska zrobiła bez ciebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.