Facebook Google+ Twitter

Amnestia Hall: z jedynkami do następnych klas przejdą nawet licealiści

W "Roku Szkoły z Pasją" na wielu uczniów czekają trudniejsze egzaminy i nowa podstawa programowa. Jednak wciąż mogą oni liczyć na wyrozumiałość MEN. Do następnej klasy zda każdy, choćby z jedynką na świadectwie. Nawet licealista. Bo liczą się pasje...

GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation / Fot. PolimerekJedynki i naganne zachowanie na świadectwach szkolnych, "komisy" z większej liczby przedmiotów oraz trudniejsze egzaminy - to tylko niektóre "udogodnienia", jakie Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zapewni uczniom w nadchodzącym roku szkolnym, ogłoszonym jako "Rok Szkoły z Pasją". Czy nowa podstawa programowa, która zobowiąże przedszkolaków oraz 3 pierwsze klasy szkoły podstawowej i gimnazjalnej, pozwoli na rozwijanie dodatkowych uzdolnień uczniów? MEN twierdzi, że tak. Minister edukacji, Katarzyna Hall przygotowała dla uczniów amnestię. Teraz z jedynką na świadectwie zda nawet licealista.

Ocena niedostateczna klasyfikuje do następnej klasy


W ubiegłym roku, o projekcie MEN na temat promocji uczniów z ocenami niedostatecznymi do klas wyższych pisała dla W24 Marta Jenner. Niebawem, będzie można przekonać się o realnej skuteczności oraz przydatności tego rozwiązania dla rozwoju jakości polskiego szkolnictwa na etapie ponadgimnazjalnym.

W roku szkolnym 2011/2012 projekt wejdzie w życie, zgodnie z sierpniową nowelizacją rozporządzenia MEN: "w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych".

Zapewniam każdemu prawo do użycia tej pracy w dowolnym celu, bez żadnych ograniczeń, chyba że te ograniczenia są wymagane przez prawo. / Fot. Grribu, własność publicznaPocząwszy od IV klasy szkoły podstawowej, uczniowie będą mogli podchodzić do egzaminów komisyjnych nie z jednego przedmiotu obowiązkowego, jak miało to miejsce do tej pory, ale z dwóch. Sprawdzenie wiedzy dziecka przebiegnie zgodnie z dotychczasowymi normami. W przypadku niepowodzenia, uczeń i tak będzie mógł uzyskać klasyfikację do następnej klasy. MEN informuje, że ulga obejmie wszystkie przedmioty, kontynuowane w następnej klasie. Amnestia będzie udzielana z jednych zajęć, jednorazowo w ciągu wszystkich lat nauki. Prawo do niej mają uczniowie wszystkich typów szkół: podstawowej, gimnazjalnej i (po raz pierwszy) ponadgimnazjalnej. O przyznaniu ulgi zadecyduje rada pedagogiczna. Ilu licealistów skorzysta z tej "niepowtarzalnej" okazji? Czy rozporządzenie rzeczywiście zmotywuje młodzież do poszukiwania własnych uzdolnień i rozwijania pasji?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.