Facebook Google+ Twitter

Amnesty International już nie jest neutralna wobec aborcji!

Na całym świecie słynie ze swych batalii toczonych w obronie praw człowieka. Amnesty International dopuszcza teraz, ale tylko w pewnych sytuacjach, możliwość wykonywania zabiegu aborcji - donosi serwis BBC.

Organizacja ta do tej pory zachowywała bezstronną pozycję wobec drażliwego tematu. Teraz jednak postanowiła chronić prawo kobiet do wykonania zabiegu aborcji, ale tylko w kliku przypadkach: kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, kazirodztwa albo zagraża życiu matki - informuje BBC - Organizacje katolickie są w szoku.

Z informacji BBC wynika, że pierwsze decyzje w tej sprawie zapadły w kwietniu, jednak dopiero teraz zostały one poparte przez delegatów Amnesty International, którzy zebrali się w Meksyku. Na zaistniały fakt bardzo ostro zareagowały organizacje chrześcijańskie, które zagroziły wycofaniem swojego poparcia dla AI.

Przewodniczący rady Iustitia et Pax (Sprawiedliwość i Pokój) kardynał Renato Martino wezwał katolików, by przestali finansować działania organizacji. Zarzucił jej także zdradzenie ideałów praw człowieka i propagowanie aborcji - zakomunikowało BBC.

Odpowiedź Amnesty International była bardzo szybka. - My nie propagujemy aborcji. Chcemy, aby kobiety miały dostęp do opieki medycznej i żyły bez strachu - powiedziała Kate Gilmore z AI. Dodała, że organizacja nie przyjmowała nigdy finansowania z Watykanu czy innego państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+ ciekawa informacja. Nie widziałam ani poprzedniego zdjęcia, ani tytułu, ale teraz wszystko wygląda OK ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

wracaj do łózka :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

:ziew: :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

rany i kto dał takie zdjęcie?! tekst NIE JEST o dzieciach!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

zmienić tytuł!!!!! AI nie powiedziała "tak" aborcji!!!! powiedziała "tak" dla wyboru kobiet w specyficznych okolicznościach. to OGROMNA różnica

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.