Facebook Google+ Twitter

Amnesty International przeciwko karze śmierci na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-24 12:43

Amnesty International rozpoczyna na Białorusi kampanię na rzecz zniesienia w tym kraju kary śmierci. Przebywający w Mińsku przedstawiciele organizacji oświadczyli, że białoruskie władze naruszają wszystkie, międzynarodowe normy związane z orzekaniem i wykonywaniem kary śmierci.

Heather McGill zajmująca się w Amnesty International przestrzeganiem praw człowieka na Białorusi poinformowała, że od 1991 roku wykonano w tym kraju około 400 wyroków śmierci. McGill twierdzi, że stopień przestrzegania międzynarodowych standardów procesowych na Białorusi wzbudza niepokój, nie tylko działaczy Amnesty, ale i innych międzynarodowych organizacji.

Dyrektor Amnesty International na Europę i Azję centralną Nicol Duckworth podkreśla, że niedopuszczalne jest orzekanie kary śmierci podczas niejawnych rozpraw, zatajanie terminu wykonania kary śmierci oraz nieinformowanie rodzin o jej wykonaniu i miejscu pochówku zabitego.

Przedstawicielka AI stwierdziła, że Białoruś jest jedynym krajem w Europie, a także jedyną dawną republiką radziecką, w której wykonuje się karę śmierci.

Amnesty International zaapelowała do władz w Mińsku o podjęcie działań prawnych, które doprowadzą do zaprzestania orzekania i wykonywania wyroków śmierci na Białorusi.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.