Facebook Google+ Twitter

Amnesty International żąda zatrzymania George'a Busha

Amnesty International wystosowała do rządu kanadyjskiego apel o zatrzymanie George'a Busha, odpowiedzialnego za tortury podczas, jak to określano, "wojny przeciwko terrorystom" w latach 2002-2009.

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Amnesty International w Kanadzie złożyli apel na ręce rządu kanadyjskiego, domagając się zatrzymania i osądzenia George’a Busha.

Amnesty International oskarża byłego prezydenta USA o przeprowadzenie
tzw. "wojny przeciwko terroryzmowi", w imię której torturowano i stosowano przemoc wobec więźniów.

Amnesty International już wcześniej przedstawiła Szwajcarii memorandum z prośbą o zatrzymanie Busha na jej terytorium w lutym 2011 roku. W efekcie Bush odwołał swój przyjazd do tego państwa. W tej chwili sytuacja może się powtórzyć, gdyż Bush planuje wizytę w Kanadzie 20 października, gdzie ma zamiar wygłosić przemówienie na konferencji ekonomicznej w Surrey.

Jak podaje francuski Le Monde, Alex Neve, sekretarz generalny kanadyjskiego oddziału Amnesty International, zapewnił, że podobne wnioski
będą systematycznie składane w każdym kraju, do którego były prezydent USA będzie zamierzał pojechać.

Najprawdopodobniej, aby uniknąć odpowiedzialności sądowej, Bush, którego nie chroni już immunitet dyplomatyczny, będzie zmuszony do przebywania wyłącznie na terenie własnego kraju.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 18.10.2011 02:03

USA i Izrael to najbardziej agresywne kraje świata,powiesić Busha za jaja a Obama niech zajmie się uprawą bananów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozm.
  • rozm.
  • 15.10.2011 01:15

Dlaczego politycy zwłaszcza państw mocarstwowych tak rzadko odpowiadają za swoje czyny. Dlaczego Bush nie został oskarżony, o wywołanie wojny w Iraku pod fałszywym pretekstem. Dlaczego nie zajął się tą sprawą Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Czy z tej bezkarności nie biorą się również obecnie ostre słowa Obamy pod adresem Iranu. Czy naprawdę bezpieczeństwo życia ludzi na Bliskim Wschodzie jest tak mało warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.