Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8262 miejsce

Amory starych kawalerów, czyli "Grube ryby" w Teatrze Polonia

Sztuka Michała Bałuckiego pokazuje, jakie przewrotne potrafią być młode kobiety i jak nieodporni na ich wdzięki podstarzali kawalerowie.

Sławomir Ostrowski (Wistowski), Artur Barciś (Pagatowicz) / Fot. Robert Jaworski, Teatr Polonia"Grube ryby" w reżyserii Krystyny Jandy to nieco zapomniana komedia charakterów Michała Bałuckiego - twórcy pozytywistycznego, znanego również z komedii "Dom otwarty".

Onufry i Dorota Ciaputkiewicz (Ignacy Gogolewski i Wiesława Mazurkiewicz) czekają z niecierpliwością na przyjazd wnuczki Wandy (Małgorzata Kocik) i jej koleżanki Helenki (Justyna Schneider) do ich wiejskiego dworku. Bywają tam często dwaj starzy kawalerowie - Wistowski (Sławomir Ostrowski) i Pagatowicz (Artur Barciś), czyli tytułowe "grube ryby". Znajomi Onufrego boją się, że panny zaczną polować na ich majątek. Czy ich zatwardziałe kawalerskie serca ulegną wdziękom młodych dam?

Artur Barciś (Pagatowicz), Sławomir Ostrowski (Wistowski) / Fot. Robert Jaworski, Teatr PoloniaDużym walorem spektaklu jest znakomita obsada. Na największe brawa zasłużyli Sławomir Ostrowski, który wcielił się w Wistowskiego, człowieka majętnego, który ma teorię na temat młodych kobiet, polujących na majątki, a chwilę później zakochującego się w młodziutkiej Wandzie; Artur Barciś w roli Pagatowicza, radcy sądu, który zakochuje się w pięknej i dużo młodszej Helenie - i daje się jej wodzić za nos.

Wiesława Mazurkiewicz (Dorota Ciaputkiewicz), Ignacy Gogolewski (Onufry Ciaputkiewicz) / Fot. Robert Jaworski, Teatr PoloniaBardzo podobali mi się także Ignacy Gogolewski jako Ciaputkiewicz, człowiek spokojny, który ma poczucie humoru oraz Wiesława Mazurkiewicz jako jego żona Dorota, kobieta niezwykle pogodna i uśmiechnięta, kochająca swojego męża, a jednocześnie nie zgadzająca się z każdym jego pomysłem. Ich sprzeczki były zabawne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.