Facebook Google+ Twitter

Ampułki leku dla dzieci z odłamkami szkła

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-04 08:44

W ampułce lakcidu, leku podawanego dzieciom podczas kuracji antybiotykowej, znalazło się szkło. Po naszej interwencji firma Biomed Lublin, producent leku, zdecydowała się wycofać całą feralną serię z aptek.

Wczoraj do redakcji dziennika "Polska" zgłosiła się nasza czytelniczka Karolina Lewandowska, która znalazła odłamek szkła w leku kupionym w aptece w podwarszawskim Mińsku Mazowieckim. - Zobaczyłam szkło, zanim zdążyłam otworzyć ampułkę. Skoro było widoczne dla mnie, dlaczego nie zauważył go ktoś odpowiedzialny za kontrolę lekarstwa? - denerwuje się.

Tłumaczy, że powiadomiła nas, by przestrzec innych pacjentów. Wielu rodziców trzyma zakupione ampułki na wypadek nagłej choroby dziecka i zanieczyszczone nadal mogą być podawane maluchom.
Lakcid to jeden z najpopularniejszych probiotyków podawanych dzieciom - nawet niemowlętom - równocześnie z antybiotykami, bo odbudowuje mikroflorę bakteryjną w jelitach i zapobiega biegunkom. Na forach internetowych o wychowaniu dzieci młode mamy polecają go jako jeden z najskuteczniejszych leków na dolegliwości jelitowe. Szczególnie że jest ogólnodostępny i sprzedawany w aptekach bez recepty.

Feralna ampułka pochodziła z serii o numerze 073208 wypuszczonej na rynek w listopadzie. Seria składała się z 250 tys. sztuk. Nikt nie wie, ile jeszcze znajduje się w sprzedaży i w domowych apteczkach. Obecnością szkła w fiolce nie jest zaskoczony producent leku. - Mieliśmy już taki przypadek pod koniec ubiegłego roku. A seria 073208 została wyprodukowana w tym samym tygodniu co tamta - mówi "Polsce" Artur Bielawski, dyrektor ds. produkcji firmy Biomed Lublin.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.