Facebook Google+ Twitter

Amway: to nie my blokujemy emisję filmu

Firma Amway wydała oświadczenie, w którym twierdzi, iż wcale nie uniemożliwia projekcji filmu "Witajcie w życiu" w ramach tegorocznego WFF - decyzja ta należy wyłącznie do TVP.

Jednak dzisiaj TVP, spółka posiadające prawa licencyjne dokumentu Dederki, zakazała emisji.

- Musieliśmy odmówić, ponieważ projekcja mogłaby narazić spółkę na procesy prawne, np. z firmą Amway. Do tej pory nie zakończyliśmy postępowań sądowych w zakresie tego filmu - mówi Gazecie.pl Daniel Jabłoński.

***

W związku z serią publikacji na ten temat, polski odział koncernu Amway postanowił zabrać głos - przed chwilą otrzymaliśmy oświadczenie rzecznika prasowego firmy, w którym twierdzi on, iż Amway absolutnie nie blokuje emisji filmu Dederki.

- Firma Amway ma z producentem filmu zupełnie inny proces. Nie wiąże się on z
żadną blokadą emisji - mówi rzeczniczka prasowa firmy Anna Wieraszko. Choć nie zgadzamy się z wizją autora, nie blokujemy jego obrazu - dodaje. Wygląda na to, że decyzja należy wyłącznie do TVP, a ta woli nie ryzykować (mimo, że film w internecie i tak widziało już mnóstwo osób). Oświadczenie


Na podstawie: www.wff.pl,
Gazeta.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Pan Henryk Dederko jest artystą i twórcą filmowym i jako artysta i twórca, miał prawo do zastosowania takich środków wyrazowych w swoim filmie. Film nie jest reportażem telewizyjnym, więc, moim zdaniem, reguły pracy dziennikarskiej w tym wypadku nie obowiązują. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z punktu widzenia dziennikarza ten film nie jest do końca obiektywny. Wydaje mi się, że sceny z zegarkami, wyścigiem szczurów i królikiem, reżyser mógł sobie darować - reszta materiału jest już wystarczająca do tego, by widz sam ocenił omawiane zjawiska. Patrzę jednak na ten obraz jako widz 2009. Podejrzewam, że w 1997 roku taka dosadność była potrzebna.

Sam z organizacją A. spotkałem się (pewnie z racji wieku) dopiero kilka dni temu i szczerze mówiąc przez 12 lat nic się nie zmieniło. Podobnie jak przed laty, nadal maluje się patykiem na wodzie piękne wizje bogactwa. Myślę, że cenną jest informacją z końca filmu, że tylko 0,02 proc. osób zgarnia 95 proc. zysków "firmy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypuszczam, że twórca filmu - Pan Henryk Dederko ma niezłą uciechę, ponieważ - jak mi wiadomo - ma wielkie poczucie humoru i przede wszystkim dystans to tego, co wokół Jego filmu wyprodukowanego 12 lat (!) temu - do dnia dzisiejszego się dzieje. Filmowi można przyznać tytuł Najdłuższego Pułkownika III RP. Żenujące, straszne, ale chyba jednak nie śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tym smieszniejsze sa zakazy projekcji:)
Kto ma zobaczyc - zobaczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow. Myślałem, że wreszcie pójdzie.

No ale w dzisiejszych czasach obejrzenie tego filmu to nie problem. Nie możecie panowie ludziom tego zabraniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U NAs już tego nie widac, tak bardzo jak na początku lat 90., ale Amway do potężna organizacja. Znałem osoby, które w tym siedziały - metody, które opisywały można uznać za sekciarskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cos sie tvp boi - nawet nie odwolywali sie od decyzji sadu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wydawać by się mogło, że wpływy Amway w Polsce to kwestia przeszłości :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu jest link do filmu z YouTube link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 13.10.2009 12:07

Zainteresowanych filmem zachęcam do odwiedzin na YouTube :) lub RapidShare

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.